Гнійничкові утворення можуть виникати на будь-яких ділянках шкіри. Однією із частих локалізацій є шкіра носа. Діагностикою та лікуванням фурункулів носа займаються лікарі оториноларингологи. Ми пропонуємо допомогу провідних спеціалістів.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Фурункул – це обмежене гнійно-некротичне ураження волосяного мішечка та сальної залози. Фурункули супроводжуються формуванням гнійника з вираженим больовим та інтоксикаційним синдромом. Відсутність належної медичної допомоги несе небезпеку у вигляді поширення інфекції, формування абсцесу, флегмони і навіть сепсису. Тому не варто чекати поліпшення і тим паче займатися самолікуванням – заверніться за професійною медичною допомогою до отоларинголога!
Причини розвитку фурункулів носа
Найбільш поширеним збудником розвитку фурункулів носа є стафілокок, який входить до складу умовно патогенної флори. Бактерія проникає до волосяного мішечка через мікротріщини у шкірі, активно росте та розмножується у сприйнятливому середовищі та викликає запальні зміни. Сприяють розвитку фурункулів такі фактори:
- порушення правил ведення гігієни шкіри, використання засобів догляду, що містять спирти та інші агресивні речовини;
- постійний контакт носа з брудними руками, розтирання, розчухи;
- переохолодження носа;
- сухість слизових оболонок, яка призводить до формування мікротріщин як головних вхідних воріт для інфекції;
- наявність у анамнезі цукрового діабету, судинних захворювань.
На жаль, фурункули можуть виникати як зовні, так і в просвіті носа, що тільки утруднює процес діагностики та лікування.
Ознаки фурункула носа
Класичними ознаками фурункула є початок захворювання з формування помірно-болючого ущільнення у товщі шкіри, гіперемованого (стадія запальної інфільтрації). З часом утворення набуває конусовидної форми, на поверхні формується білий гнійничок або стрижень темного кольору. Формується порожнина, заповнена гноєм, сам гнійник розм’якшується, почервоніння поширюється.
Пацієнт відчуває сильне розпирання, пульсуючий біль, стороннє тіло у носі. У випадку, коли гнійник всередині, пацієнт відмічає порушення носового дихання, слизова оболонка носа набрякає.
Виникають ознаки інтоксикації, пацієнт відмічає загальну слабкість, підвищення температури тіла. При самостійному розкритті гнійника, пацієнт відмічає зменшення інтенсивності болю та розпирання, проте здебільшого на цьому ж місці виділення згодом накопичуватимуться знову.
Діагностика та медична допомога при фурункулах носа
Наші лікарі наголошують, що самостійне видавлювання чи розкриття гнійника сторонніми предметами є вкрай небезпечним для вашого здоров’я і може призвести д тяжких гнійних ускладнень. Коли ви тільки відмітили ущільнення – негайно зверніться до лікаря, адже на стадії інфільтрації ми можемо вирішити проблему консервативно, шляхом місцевої санації та системного лікування.
Якщо вже видимий стержень та/або гнійний у центрі розм’якшений – рекомендовано хірургічне розкриття та дренування гнійника. Лікар знеболює ділянку розкриття місцевим анестетиком, робить невеличний надріз шкіри та евакуює гнійник від виділень. Порожнина гнійника промивається розчинами антисептиків. Додатково призначається симптоматична протизапальна терапія, в окремих випадках – антибіотикотерапія.
Лікарі медичного центру «Оксфорд Медікал» гарантують кваліфіковану медичну допомогу для кожного пацієнта, індивідуальний підхід та дбайливе відношення. Ми поруч за будь-яких обставин!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ