Захворювання вуха супроводжуються вираженими клінічними проявами, які суттєво впливають на якість життя пацієнта. Не варто терпіти та займатись самолікуванням – довіртесь лікарям «Оксфорд Медікал»! Оториноларингологи займаються лікуванням отитів як інфекційного, так і грибкового походження.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Отомікоз (грибковий отит) – це захворювання запального характеру, спричинене ураженням зовнішнього та середнього вуха грибковою інфекцією. Грибок може розповсюджуватися на вушну раковину, зовнішній слуховий хід, барабанну перетинку.
Причини розвитку отомікозу
Грибки відносяться до умовно-патогенної флори, тобто за умови норми є в невеликій кількості на шкірних покривав людини і не викликають запального процесу. При підвищеній сприйнятливості організму та інших супутніх факторах грибок починає стрімко розмножуватися і викликати неприємні відчуття у вусі.
Посприяти розвитку отомікозу можуть:
ослаблення імунної системи внаслідок перенесених інфекційних захворювань, тривалого прийому протизапальних стероїдних препаратів;
- дисбаланс фізіологічної мікрофлори внаслідок тривалого прийому антибіотиків;
- перенесені отити;
- часте промивання вух антисептичними розчинами без призначення лікаря;
- переохолодження;
- порушення правил гігієни вуха;
- неправильне використання слухового апарату;
- сторонні тіла слухових ходів;
- цукровий діабет;
- постійне перебування у вологому приміщенні та ін.
Отомікоз частіше виникає у пацієнтів із зниженою імунною опірністю, пацієнтів, які тривалий час приймали імуносупресивні препарати та цитостатики.
Симптоми, що притаманні отомікозу
Захворювання маніфестує із типового симптому – свербіж у вусі. Пацієнт відзначає, що його турбує постійне відчуття стороннього тіла у вусі, через що декілька раз на день повинен користуватися вушними паличками. Також відмічаються виділення з вуха молочно-сірого відтінку, які мають специфічний неприємний запах.
При відсутності належного лікування, згодом пацієнт відмічає:
- головні болі;
- запаморочення;
- збільшення об’єму виділень;
- сильний біль у вусі;
- загальне недомагання.
У зв’язку із поширенням інфекції до барабанної перетинки, пацієнта супроводжуватимуть порушення слуху, шум у вухах та посилення болю.
Враховуючи розташування вогнища грибкової інфекції, варто зауважити про високі ризики церебральних ускладнень, тому при перших симптомах заплануйте огляд у лікаря-оториноларинголога.
Діагностика та лікування отомікозу в Оксфорд Медікал
У медичному центрі Оксфорд Медікал доступні всі необхідні методи діагностики вуха. Ми пропонуємо огляд у провідних оториноларингологів, ендоскопічне обстеження слухових ходів та широкий спектр послуг лабораторної діагностики.
Для встановлення типу збудника виділення з вуха відбирають у спеціальну пробірку і сіють на живильне середовище з подальшим визначенням чутливості до протигрибкових засобів.
Лікування отомікозу передбачає як місцеву санацію вогнища грибкового поширення, так і системний вплив. Метою лікування є зменшення симптомних проявів, відновлення повноцінного слуху, ліквідацію запального процесу і, звісно ж, профілактику рецидивування. За потреби, до процесу лікування залучаються невролог, інфекціоніст та ін.
Лікарі медичного центру Оксфорд Медікал щодня надають професійну медичну допомогу сотням пацієнтів. Ми пропонуємо амбулаторне лікування, а також перебування у сучасному комфортному стаціонарі – все для наших пацієнтів. Ми піклуємося про ваше здоров’я!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ