Якщо вас турбують часі носові кровотечі чи відчуття стороннього тіла у носі – не варто зволікати! Зверніться до лікаря! Оториноларингологи медичного центру «Оксфорд Медікал» пропонують сучасні методи діагностики захворювань носа – якісно і безпечно!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Сучасна ринологія охоплює широкий спектр захворювань порожнини носа, починаючи від класичних запальних змін і до новоутворень різного генезу. Опираючись на свій клінічний досвід та роки практики, оториноларингологи визначають план діагностики, в залежності від індивідуальних особливостей організму пацієнта.
Часто у процес діагностики включається ендоскопія – обстеження дозволяє дослідити пазухи носа у багатократному збільшенні, виявити зміни слизових оболонок з точністю до 1 мм і миттєво провести біопсію виявлених патологічних ділянок.
Яка мета біопсії порожнини носа?
Біопсія полягає у видаленні зразка тканини допустимих розмірів, для подальшої оцінки матеріалу під мікроскопом із застосуванням додаткового контрастування. Мікроскопічна оцінка є золотим стандартом верифікації злоякісних новоутворень, що відіграє ключову роль у подальшому формуванні лікувального маршруту пацієнта.
Біопсія порожнини носа рекомендована при:
- підозрі на злоякісне походження утворення;
- виявленні поліпів носа;
- виявленні ділянок звиразкувань, рубцевої деформації тканин;
- при затяжних ринітах нез’ясованого генезу;
- при виявленні джерела хронічної кровотечі та ін.
Призначає біопсію лікар-оториноларинголог під час ендоскопічного обстеження порожнини носа, враховуючи ймовірність протипоказань. Від біопсії рекомендовано утриматися при бактеріальному/вірусному риніті, при порушеннях згортання крові, при тривалому прийомі пацієнтом кроворозріджуючих препаратів, при гарячковому синдромі.
Як виконується біопсія порожнини носа?
Ендоскопічне обстеження носа з прицільною біопсією виконується в умовах процедурного кабінету оториноларинголога або операційної кімнати. За потреби, ми можемо запропонувати виконання обстеження із застосуванням загальної внутрішньовенної седації (наркоз).
Спочатку лікар проводить ендоскопічну діагностику та оцінює зміни порожнини носа. Виявивши утворення, лікар готує спеціальний інструмент, який «відщипує» тканину. В залежності від типу та розмірів утвору, біопсія порожнини носа може бути інцизійною, коли щипцями забирається тільки частинка утвору, або ексцизійною, коли за допомогою спеціальної петлі забирається увесь утвір (найчастіше поліп) в межах основи, яку миттєво коагулюють. Ексцизійна біопсія допустима для утворень розмірам до 0,5см. Ділянку взяття коагулюють з метою попередження кровотечі.
Тривалість процедури в середньому 30 хвилин, після чого пацієнту надають рекомендації. Після біопсії слід уникати перегрівання носа, протягом доби не нахиляти голову донизу, не натужуватитися, не сякатися, не палити, не проводити інгаляції і не відвідувати заклади з високою температурою приміщення (лазня, сауна).
Що з макропрепаратом? Шматочок отриманої тканини занурюють у розчин формаліну, щоб зафіксувати цілісність клітин перед настанням некротичних змін. У лабораторії виконують зрізи тканини, формують блоки з зафарбованим препаратом. Кожен зріз детально вивчає спеціаліст патгістолог із використанням цифрового мікроскопу. Результат гістологічного дослідження надається пацієнту через 5-7 днів. Гістологічне дослідження на сьогодні є золотим стандартом диференціальної діагностики злоякісних та доброякісних новоутворень.
У медичному центрі «Оксфорд Медікал» гарантовано якісне та інформативне обстеження! Нам щодня довіряють своє здоров’я сотні пацієнтів з усієї України!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ