Захворювання ЛОР-органів супроводжуються вираженими запальними проявами, болем та порушенням нормального функціонування. ЛОРи медичного центру «Оксфорд Медікал» надають послуги амбулаторного та стаціонарного лікування пацієнтів із дотриманням умов комфорту та безпеки!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
В ротовій порожнині людини є специфічні скупчення лімфоїдної тканини, які відповідають за захист від патогенних мікроорганізмів - мова йде про мигдалики. В нормі, мигдалики постійно перебувають у стані помірного запалення, що свідчить про їх належне функціонування.
При гострому запальному ураженні мигдаликів виникає стан, який ми звикли називати ангіною (гострим тонзилітом). При гострому тонзиліті необхідно надати повноцінну медичну допомогу, щоб запобігти гнійним ускладненням та розвитку хронічного запалення.
Причини розвитку та види ангіни
Найчастішими збудниками ангіни є умовно-патогенні мікроорганізми з класу стрептококів, стафілококів та ін. Найбільш поширеним збудником ангіни є бета-гемолітичний стрептокок типу А, який завжди виступає причиною ревматичного ураження суглобів, серцевого м’язу та ін.
Клінічно ангіна поділяється на:
- катаральну – поверхневе ураження з найбільш сприятливим прогнозом для пацієнта;
- фолікулярну – поява білосуватих утворів на поверхні слизової оболонки мигдаликів, більш виражений інтоксикаційний синдром;
- лакунарну – у мигдалику формується порожнина, заповнена мутними виділеннями, яскраво виражена лихоманка та біль;
- некротичну – найбільш обширне ураження, яке є головним показанням до хірургічного видалення мигдаликів.
Поширення гнійної інфекції може ускладнитися розвитком паратонзилярного абсцесу і навіть септичного ураження крові. Тому, радимо не зволікати із візитом до лікаря.
Симптоми ангіни
Збудник ангіни передається від хворої людини до здорової. При нормальній опірності організму, інфекційний процес може не виникати, проте при приєднанні таких чинників як переохолодження, авітамінозу та супутніх захворювань, перші ознаки ангіни виникатимуть вже через 10-24 години після контакту із хворим.
Починається захворювання із загальної слабкості, головного болю, болю при ковтанні, наростанні гарячки. При своєчасному лікуванні ми можемо не допустити гнійного запалення, вирішивши проблему за лічені дні консервативним шляхом.
Візуально можна побачити на дужках зіву збільшені почервонілі мигдалики, обкладені нальотом, або всіяні білосувато-жовтими плямами. При гнійному чи некротичному ураженні огляд зіву ускладнений, оскільки біль не дозволяє пацієнту широко відкрити рот.
Діагностика та лікування ангіни
Важливим етапом ведення пацієнта із ангіною є диференціальна діагностика ангіни і дифтерії. Дифтерія – це особливо небезпечне інфекційне захворювання верхніх дихальних шляхів, що характерне стрімким поширенням. При дифтерії мигдалики покриті сірою плівкою, яка важко видаляється. При виділенні цієї плівки поверхня мигдаликів покривається кров’яною росою.
Тому, під час діагностики виконується огляд зіву, забір матеріалу для бактеріального посіву, проводиться забір крові для загальноклінічного обстеження, визначення специфічних маркерів запалення.
Лікування ангіни передбачає етіотропний вплив (ерадикація збудника), патогенетичне та симптоматичне лікування. Наша мета – швидке та повноцінне відновлення пацієнта без ризику рецидиву. Ми допоможемо позбутися захворювання, а не просто маскувати симптоми. Ми передбачаємо комбінований вплив – місцеві промивання, медикаментозне лікування, вливання лікарських речовин.
У медичному центрі «Оксфорд Медікал» про ваше здоров’я піклуватимуться найкращі! Тому при перших симптомах – записуйтеся.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ