Встановити причину захворювання і надати повноцінну медичну допомогу – в медичний центр «Оксфорд Медікал» звертаються саме за результатом! Ми пропонуємо широкий спектр послуг діагностики та лікування патології ЛОР-органів!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Захворювання гортані посідають одну з провідних ролей у спектрі патології ЛОР-органів. На жаль, гортань найчастіше піддається впливу нікотинових випарів, інфекційних захворювань, травматизації голосового апарату. І, на жаль, онкологічні захворювання посідають одну із важливих ролей.
Головним методом діагностики патології гортані, на сьогодні, залишається ендоскопія (ларингоскопія) гортані із гістологічним дослідженням утворень. Гістологічне дослідження виконується завдяки методу біопсії утворень гортані. Послуга доступна для пацієнтів медичного центру «Оксфорд Медікал» у Вінниці.
В чому полягає суть біопсії гортані?
Під час ендоскопічного огляду гортані, лікар проводить детальну оцінку візуальних змін слизової оболонки гортані на предмет будь-яких судинних мальформацій, утворень, дефектів слизової. Сучасне обладнання та оптика дозволяють оглянути зображення у багатократному збільшенні із чудовою чіткістю.
Коли лікар бачить підозрілу ділянку, він за допомогою спеціальних біопсійних щипців висікає частинку тканини і занурює її у флакон із формаліном. Тканина миттєво фіксується і під час транспортування до лабораторії не зазнає ішемічних чи некротичних змін. У лабораторії цей шматочок тканини зафарбовують, додають спеціальні реагенти і вивчають структуру тканини під мікроскопом, визначаючи особливості клітин. Висновок гістологічного дослідження надається через 5-7 робочих днів з моменту взяття біопсії.
Якщо ділянка, де проводилась біопсія, схильна до кровоточивості, лікар проводить миттєву коагуляцію тканин. Це дозволяє запобігти кровотечі в подальшому.
Показання та протипоказання до біопсії гортані
Коли варто проводити біопсію гортані, а коли слід утриматися від діагностики? Показання та протипоказання для біопсії встановлює лікар, який виконує ендоскопічну діагностику. Якщо відсутні протипоказання, біопсія проводиться миттєво при виявленні:
- виразки слизової оболонки;
- об’ємного утворення нез’ясованого походження (поліп та ін.);
- рубцевої деформації;
- ділянок гіпо/гіперпігментації слизової;
- дефекту контрастування, що може свідчити про метаплазію (переродження) клітин.
Слід утриматися від біопсії у випадку:
- встановлених інфекційних, запальних захворювань гортані;
- патології системи згортання крові;
- тривалого прийому пацієнтом кроворозріджуючих засобів, антикоагулянтів;
- системних та аутоімунних захворювань.
Тому, перш ніж вдаватися до біопсії, рекомендовано пройти огляд та консультацію у лікаря-оториноларинголога.
Які рекомендації до і після біопсії гортані?
Перед проведенням обстеження слід завітати на огляд до ЛОРа, і надати інформацію щодо наявних супутніх захворювань, прийому будь-яких ліків, схильності до алергічних реакцій. У випадку, якщо обстеження планується із застосуванням загальної седації, рекомендовано провести огляд анестезіолога та ЕКГ.
Обстеження із біопсією триває від 15 до 30 хвилин. Після біопсії гортані лікар надає пацієнту рекомендації, а саме:
- протягом 2 тижнів після біопсії виключити паління (сигарети, електронні сигарети і тд.) та будь-які інгаляційні процедури;
- протягом тижня виключити з раціону гарячу їжу та алкоголь;
- уникати будь-яких теплових процедури на ділянку шиї.
Сучасне діагностичне оснащення, лікарі із багаторічним стажем практики, лояльне та привітне відношення персоналу – в медичному центрі «Оксфорд Медікал» піклуються про кожного пацієнта!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ