Лікування захворювань вуха в медичному ценрі «Оксфорд Медікал» у Вінниці - ми допоможемо усунути зайвий шум і відновити повноцінний слух!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Нейросенсорна приглухуватість – стан пов’язаний із порушенням слуху, де ураження відбувається на рівні звукосприймаючого або звукопровідного апарату.
Порушення слуху може завдати труднощів у професійній діяльності і навіть у веденні щоденного побуту та самообслуговування. Щоб з’ясувати причину порушення слуху і сформувати якісний план лікування, першочергово слід звернутися до лікаря оториноларинголога.
Причини розвитку порушень слуху
Здебільшого нейросенсорну приглухуватість пов’язують із віковими змінами і набутими станами, такими як розсіяний склероз, хвороба Меньє, нововутворення внутрішнього вуха, стравми скроневої ділянки, запальні захворювання внутрішнього вуха, інфекційні захворювання внутрішнього вуха.
Також не варто виключати як причину дисциркуляторні захворювання, прийом антибіотиків та інших препаратів з ототоксичною дією і звісно потрапляння стороннього тіла (комахи, засоби гігієни, сірчана пробка та ін.)
Однією з основних причин розвитку нейросенсорної приглухуватості є навантаження шумом та вібрацією. Тому часто це захворювання прирівнюють до професійних у працівників цеху, учасників бойових дій, рятувальників, шахтарів та ін.
Клінічні особливості порушень слуху (нейросенсорної приглухуватості)
При наявності нейросенсорної приглухуватості встановлено порушення сприйняття звуків високих та середніх частот при збережному сприйнянні звуків низьких та ультранизьких частот. Варто відмітити, що деякі пацієнти скаржаться також на пронизуючий шум у вухах, подібний до скреготу металу (що можна пов’язати із судинними порушеннями).
Клінічно також відзначаються такі явища як:
- запаморочення;
- помірна нудота і в тяжких випадках блювання;
- порушення координації;
- порушення ясності мови;
- дратівливість;
- порушення сну за рахунок сторонніх шумів.
Порушення слуху можуть погіршувати ваші професійні навички, особливо коли пацієнт працює у сфері медицини (аускультація серця, легень і тд), музики.
Діагностика та лікування порушень слуху
Опираючись на власний клінічний досвід та знання, лікар оториноларинголог у команді з невропатологом формують план діагностичних втручань для встановлення причини розвитку приглухуватості.
Діагностика нейросенсорної приглухуватості передбачає:
- аудіометрія;
- УЗД судин голови та шиї;
- ендоскопія вуха;
- огляд судинного хірурга, невропатолога;
- за потреби – МРТ головного мозку, КТ-ангіографія.
Лікування нейросенсорної приглухуватості залежить від встановленої причини. Основними етапами лікування є видалення стороннього тіла (якщо таке наявне), промивання вуха, відновлення трофіки нервової тканнини за рахунок вітамінотерапії (віт. групи В) та біогенної стимуляції, корекція дисциркуляторних порушень, фізіотерапевтичні процедури.
Протягом лікування пацієнту призначено дати контрольних оглядів з метою оцінки динаміки лікування та корекції. За потреби, розглядається лікування за допомогою штучного імпланту.
Для лікарів медичного центру «Оксфорд Медікал» важливо надати якісну медичну допомогу для досягнення ефективного результату у лікуванні пацієнта, який переступив поріг клінки.
Наша мета – задоволений пацієнт, що підтверджено численними позитивними відгуками. Ми докладемо усіх зусиль, щоб повернути ваш слух!
Прийом лікаря за попереднім записом.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ