Діагностика та лікування захворювань вуха в медичному центрі «Оксфорд Медікал! Ми надаємо послуги ендоскопічної діагностики із залученням сучасного обладнання, а також біопсію виявлених утворень вуха із подальшою гістологічною верифікацією. Якісно, надійно та безпечно!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Вухо людини складається із зовнішнього (зовнішній слуховий хід, вушна раковина), середнього (барабанна перетинка, євстахієві труби, молоточок, коваделце, стремінце), внутрішнього вуха (орган звукосприйняття та вестибуляції).
Стінка зовнішнього вуха вистелена звичайним покривним зроговілим епітелієм, подібним до шкіри людини. Відповідно у просвіті зовнішнього вуха також формуються утворення, подібні утворенням шкіри (дерматофіброми, папіломи, кератоми і навіть невуси). Враховуючи те, що зовнішнє вухо багате на екзокринні залози, що постійно виробляють секрет, не дивним явищем є формування утворень у вигляді атером, гранульом, холестеатом. Ці утворення схильні до нагноєння і спричиняють значний дискомфорт пацієнту, тому ми рекомендуємо їх видаляти.
Сучасна ендоскопічна стійка із оптикою дозволяє нашим лікарям проводити ендоскопічне видалення утворень порожнини вуха, проводити ексцизійну та інцизійну біопсію будь-яких утворень порожнини вуха.
В чому полягає суть біопсії порожнини вуха?
Будь-які новоутворення слід першочергово диференціювати від злоякісних пухлин. У такому випадку єдиним достовірним методом є гістологічне дослідження.
Для цього лікар повинен «відщипнути» частинку утвору за допомогою спеціального біопсійного інструменту і зануривши зразок у розчин фіксатора, надіслати його у гістологічну лабораторію. На базі лабораторії спеціаліст фарбує препарат і розглядає тканину під мікроскопом, де чітко вимальовуються клітини та їх зміни. Вививши атипові клітини (метаплазію), лікар може запідозрити злоякісний процес.
Біопсія новоутворень вуха є золотим стандартом діагностики онкології.
Коли необхідно проводити біопсію порожнини вуха?
Показання та протипоказання до проведення біопсії порожнини вуха встановлює лікар, який проводить ендоскопічну діагностику. Здебільшого забір зразка тканин проводиться при виявленні звиразкування, поліповидних утворень, рубцювання, гіпопігментованих ділянок, блакитних невусів та ін. Будь-які маніпуляції виконуються строго при наявності письмової згоди пацієнта.
Симптомами, при яких зазвичай необхідна ендоскопічна діагностика, є:
- кровотеча з вуха, що може буди пов’язана із травмуванням утвору вуха при гігієні;
- відчуття стороннього тіла у вусі;
- відчуття розпирання у вусі, пульсуючий біль;
- тактильне відчуття об’ємного утворення під час гігієни вуха;
- постійний свербіж у вусі, відчуття дискомфорту;
- патологічні виділення з вуха.
Біопсія протипоказана у випадку встановленої гнійної інфекції вуха, отиту, системних коагулопатій, а також при тривалому прийомі пацієнтом препаратів, що впливають на систему гемостазу.
Чому варто обрати саме «Оксфорд Медікал»?
Медичний центр «Оксфорд Медікал» у Вінниці об’єднав кваліфікованих лікарів, за плечима яких безцінний досвід та роки практики. Ми більше 10 років надаємо послуги пацієнтам з усієї України і завжди робимо акцент саме на якісний результат лікування.
В «Оксфорд Медікал» діагностика виконується на обладнанні останнього покоління фахівцями з необхідними навичками та кваліфікацією. Ми надаємо безпечні та комфортні умови, гарантуємо стерильність та турботу.
Записатися на прийом лікаря-оториноларинголога можна на сайті, вказавши ваш контактний номер телефону.
З турботою про кожного пацієнта!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ