Хропіння (інша назва – ронхопатія) – це порушення функції дихання, що виявляється під час сну. Крім дискомфорту та дратівливого фактора для оточуючих хропіння має й інші далеко не безневинні властивості. Зокрема, наявність ронхопатії є ознакою того, що організм не отримує достатньої кількості кисню і, як наслідок, може мати проблеми з діяльністю серця, головного мозку та кровоносних судин (так званий синдром сонного апное). Крім того, при хропінні недостатньо вентилюються дихальні шляхи.
Причини виникнення хропіння
Відома досить велика кількість факторів, що сприяють виникненню ронхопатії. Виділимо ті, що найбільш часто зустрічаються:
анатомічні особливості органів дихання;
проблеми зі сном, перевтома, недосипання;
ожиріння;
результат дії певних лікарських засобів;
алергічні реакції;
закладеність носа, поліпи, новоутворення;
куріння та вживання алкоголю;
комбінації з перерахованих вище факторів.
Симптоми ронхопатії
Основний симптом хропіння очевидний - це мимовільний звук, що вібрує, який супроводжує дихання. Іноді відбувається короткочасна повна зупинка дихання з наступним сильним схлипом. Іншими симптомами ронхопатії є:
втома, дратівливість, денна сонливість;
проблеми із пам'яттю;
часті головні болі;
пітливість;
часте нічне сечовипускання.
Діагностика хропіння
Для правильної постановки діагнозу лікар здійснює загальний огляд та опитування пацієнта щодо скарг. Далі слідує огляд гортані, порожнини носа і рота. Фахівцеві важливо також отримати інформацію щодо дихальних шляхів та їх прохідності. Діагностика включає проведення електрокардіограми та вимір частоти дихання. Зі спеціальних діагностичних методів виділимо полісомнографію. З її допомогою фахівець може комплексно досліджувати процес сну у різних фазах і з великою ймовірністю визначити причини появи хропіння.
Лікування ронхопатії у клініці «Оксфорд Медікал»
Існує два основних методи лікування ронхопатії: консервативний (медикаментозна терапія) та хірургічний. У першому випадку призначається лікування захворювань, що супроводжуються появою хропіння. До таких належить ожиріння, цукровий діабет та ін. При необхідності отоларинголог усуває анатомічні аномалії. Іноді у процесі лікування слід задіяти спеціаліста – алерголога.
При хірургічному лікуванні усуваються механічні перешкоди. Наприклад, видаляється частина язичка або тканина м'якого піднебіння (так звана палатопластика). Ефективними хірургічними методами лікування ронхопатії є лазерні промені, радіохвильові апарати та ультразвук.
У ході лікування хропіння можливі побічні ефекти та ускладнення, наприклад, зміна тембру голосу, поява гугнявості, труднощі із ковтанням.
Фахівці МЦ «Оксфорд Медікал» мають усі необхідні засоби та можливості для лікування ронхопатії.
Реабілітаційний період після хірургічного лікування хропіння
Післяопераційна реабілітація займає від одного до восьми тижнів залежно від можливих ускладнень. Іноді можуть знадобитися послуги невролога або логопеда.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ