Лікування хронічного тонзиліту консервативними методами доступно у ЛОР-відділенні медичного центру «Оксфорд Медікал». Не варто одразу йти на хірургічне втручання – ми допоможемо зберегти здорові мигдалики без інвазивного втручання!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Чи одразу варто виділяти мигдалики?
Часто ми зустрічаємось із стереотипом: «Якщо мигдалики часто запалені, їх варто видаляти!». Ми живемо у час сучасних технологій та неупередженого ставлення до лікування, тому завжди треба використати шанси на органозберігаюче лікування.
Мигдалики – це скупчення лімфоїдної тканини, яке першим зустрічає на собі удар патогенною флорою. Мигдалики містять у собі численні лімфоцити, які відіграють важливу роль у захисті організму від збудників інфекцій. Щоразу при зустрічі із інфекційним агентом мигдалики реагують запальною реакцією І це нормально! Стан запалення є свідченням того, що мигдалики працюють і повноцінно виконують свою функцію.
В інших випадках, мигдалики уражаються настільки, що виникає гнійне запалення і високі ризики розповсюдження інфекції. Тоді одразу виділяти? Мигдалики стають наче фільтр, який, перш ніж викинути, необхідно очистити. Тому, лікарі першочергово радять консервативні методи лікування: антибіотикотерапію, протизапальну терапію, а також місцеве промивання лакун мигдаликів.
Промивання лакун мигдаликів – це процедура, що полягає у очищенні порожнини лакуни мигдалика шляхом інструментального введення антисептичного розчину через спеціальну канюлю. Також після промивання таким же шляхом можна вводити лікувальні розчини. Процедура користується неабиякою популярністю і часто включена у процес лікування хронічного тонзиліту.
Коли рекомендовано проводити промивання лакун мигдаликів?
Промивання лакун мигдаликів передбачене у наступних випадках:
- часті епізоди гнійних ангін;
- закупорка мигдаликів гнійною пробкою;
- хронічний тонзиліт;
- поєдання тонзиліту з регіонарною лімфаденопатією.
Протипоказана процедура у випадку гострого запалення, гарячкового синдрому, онкологічних захворювань ротової порожнини, коагулопатій та ін.
Важливою перевагою методу промивання є те, що шляхом механічного видалення патологічних виділень ми можемо якщо не повністю запобігти операції, то бодай відтермінувати її.
Як виконується промивання лакун мигдаликів?
Процедура проводиться в амбулаторних умовах під час прийому лікаря оториноларинголога. Першочергово лікар повинен ознайомитися із даними анамнезу, провести огляд і перед промиванням взяти зразок матеріалу з лакун мигдаликів для бактеріального посіву.
Встановивши тип збудника, ми можемо, керуючись результатами антибіотикограми, призначити відповідні лікарські засоби для вливання у порожнину мигдалика.
Процедура триває близько 10 хвилин і не потребує знеболення. У спеціальний шприц встановлюється канюля, через яку розчин подається до мигдаликів під тиском, що дозволяє механічним шляхом ретельно очистити порожнину мигдаликів. Рекомендована кількість процедур: від 5 до 10 промивань із інтервалом не більше 2 днів.
Одночасно лікар оцінює візуальну динаміку стану пацієнта протягом лікування, що важливо для корекції курсу лікування в подальшому.
Промивання лакун мигдаликів виконується виключно лікарем оториноларингологом, що гарантує безпечність процедури та комфорт для пацієнта.
Щоб дізнатися більше про процедуру, радимо завітати на огляд та консультацію до лікаря оториноларинголога. В медичному центрі «Оксфорд Медікал» про ваше здоров’я дбатимуть найкращі! Не зволікайте – записуйтеся!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ