Ендоскопія є одним із сучасних методів дослідження порожнин і внутрішніх органів людського тіла. За його допомогою лікар може отримати об'єктивну і точну картину стану організму, не вдаючись до хірургічного втручання.
НА ЧОМУ ҐРУНТУЄТЬСЯ МЕТОД ЕНДОСКОПІЇ
В процесі ендоскопії лікар використовує мініатюрну відеокамеру (ендоскоп), яка вводиться до організму людини природними шляхами і надає можливість обстежувати внутрішні органи, отримувати детальний звіт про їхній стан у вигляді високоякісних знімків слизових оболонок, а також робити забір тканин.
ЗАСТОСУВАННЯ ЕНДОСКОПІЇ
Ендоскопія застосовується у багатьох галузях сучасної медицини, будь то урологія, проктологія, гастроентерологія, гінекологія чи пульмонологія.
Лікарі-діагности медичного центру «Оксфорд Медікал» також активно використовують у своїй діяльності різні види ендоскопічних досліджень. В першу чергу мова йде про такі огляди:
ректороманоскопія;
фіброколоноскопія;
фіброгастроскопія;
кольпоскопія.
ПЕРЕВАГИ ЕНДОСКОПІЇ
Ендоскопія - це в першу чергу малоінвазивний метод, тобто такий, який дозволяє провести дослідження без хірургічного втручання. Він практично безболісний і не вимагає тривалого відновлення. Крім того, за допомогою ендоскопа можливо не тільки здійснити діагностику, а й зробити ін'єкцію у важкодоступне місце, видалити чужорідний предмет, зупинити кровотечу.
ЕНДОСКОПІЯ РІЗНИХ ВИДІВ
Оскільки цілі ендоскопічних досліджень дуже різняться, відрізняються також і методи їх проведення. При гастроскопії відбувається обстеження шлунка; спорідненими до гастроскопії є езофагоскопія (дослідження стравоходу) і езофагогастродуоденоскопія, при якій лікар оглядає 12-палу кишку, стравохід і шлунок. В ході колоноскопії об'єктом дослідження є слизова оболонка товстої кишки; для лапароскопії характерне дослідження черевної порожнини. Кольпоскопія активно застосовується в гінекології, ректороманоскопія - у проктології.
ПІДГОТОВКА ДО ЕНДОСКОПІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Ендоскопічні процедури вимагають певної підготовки. Так, фіброендоскопія шлунка і кишкового тракту пов'язана з необхідністю очищення кишечника, спеціальним режимом харчування і голодуванням. В ході підготовки застосовуються анестетики, які сприяють розслабленню м'язів і зменшенню інтенсивності блювотного рефлексу.
Як і більшість методів сучасної діагностики ендоскопія досить безпечна і практично не пов'язана з ризиком побічних явищ. Проте у неї є свої протипоказання. Не застосовують ендоскопічні дослідження в таких випадках:
при гострому інфаркті міокарда;
при інсульті;
при легеневій і серцевої недостатності;
при аневризмі аорти;
при захворюваннях крові (напр., гемофілії);
при загостреннях хронічної коронарної недостатності і деяких інших випадках.
Рішення щодо застосування ендоскопії може прийняти виключно фахівець.
ЧОМУ В «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»
Медичний центр «Оксфорд Медікал» має необхідну базу для проведення ендоскопічних обстежень, а також висококваліфікованих лікарів, здатних поставити правильний діагноз і призначити ефективне лікування.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРОЦЕДУРУ