Сезонні застуди чи алергія, інфекційний збудник чи переохолодження – можуть викликати неприємне явище у вигляді гострого ларингіту. Ларингіт – це запалення слизової оболонки гортані, що часто поширюється на трахею, викликаючи гострий ларинготрахеїт. Захворювання небезпечне формуванням набряку гортані із порушенням дихання, тому ми радимо не зволікати із зверненням до лікаря!
Медичний центр «Оксфорд Медікал» у Вінниці надає широкий спектр послуг діагностики та лікування ЛОР-захворювань, зокрема і гострого ларингіту. Ми використовуємо у практиці сучасні клінічні настанови та рекомендації провідних гайдлайнів.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Причини розвитку ларингіту
Запалення слизової оболонки стінки гортані може бути обумовлене різними уражаючими чинниками, зокрема:
- інфекційні збудники (віруси, бактерії, грибки);
- місцеве переохолодження;
- термічний опік (вдихання гарячого пару);
- опік випарами хімікатів, тютюнового диму;
- алергічний набряк;
- аутоімунний процес;
- перенапруження голосових зв’язок;
- інструментальні втручання на гортані (травмування під час ларингоскопії, інтубації трахеї).
Ларингіт є частим «професійним» захворюванням серед людей, чия робота пов’язана із тривалим напруженням голосових зв’язок (співаки, коментатори, диктори та ін.). Під час крику зв’язки та м’язи гортані перебувають в напруженому стані, слизові оболонки травмуються і стають більш вразливими до інфекційних збудників.
Симптоми ларингіту
Ларингіт розвивається наступним чином: уражаючий чинник викликає травматизацію слизової оболонки, на що реагують рецептори і виникає місцева запальна реакція у вигляді набряку, підвищення проникності судин, як наслідок формування ділянок крововиливів. Просвіт гортані звужується, що призводить до порушення прохідності повітря по дихальних шляхах. Надмірне вироблення слизу може викликати рефлекторні кашлеві поштовхи.
Основними скаргами пацієнтів при ларингіті є:
- свистячий кашель;
- задишка з затрудненим видихом;
- осиплість голосу;
- загальна слабкість та втома;
- підвищення температури тіла до 38-38,5⁰С;
- відчуття сухості та першіння у горлі;
- біль при ковтанні;
- відчуття стороннього тіла в горлі.
Відсутність належної медичної допомоги можуть призвести до розвитку хронічного ларингіту, поширення процесу вниз по дихальних шляхах, постійну осиплість або навіть повну втрату голосу, появу рубцевих змін на слизовій оболонці, що з часом призводить до метаплазії та злоякісного переродження клітин.
Застерігаємо пацієнтів не займатися самолікуванням, а при появі болю у горлі чи втрати голосу одразу звернутися за належною медичною допомогою.
Діагностика та лікування ларингіту
Під час діагностики слід оцінити ступінь поширення змін та виключити інші можливі причини даних симптомів. Ми надаємо перевагу мультидисциплінарному підходу до вирішення проблеми і часто залучаємо фахівців суміжних галузей.
Діагностика ларингіту передбачає загальний огляд та збір анамнезу пацієнта, ендоскопічну ларингоскопію, тестування на алергічну схильність, загально клінічний аналіз крові.
Лікування ларингіту залежить від причини розвитку захворювання і включає етіотропну та патогенетичну терапію (протизапальні засоби, місцеву санацію, антигістамінні засоби, за потреби інгаляції кортикостероїдів). Під час лікування важливо уникати травмуючих чинників, а саме обмежити діяльність голосового апарату, уникати вживання алкоголю і виключити будь-які види паління.
Старанне дотримання рекомендацій лікаря є однією із важливих умов успішного лікування. А ми, в свою чергу, гарантуємо індивідуальний професійний підхід до кожного пацієнта!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ