Закладеність носа – один із найпоширеніших симптомів при застуді. Якщо, зазвичай, цей стан минає за кілька днів із сольовим розчином, то багато з наших пацієнтів скаржаться на постійну закладеність за рахунок зміни погоди, алергії чи викривлення носової перегородки.
Не варто запасатися судиннозвужуючими краплями, лікарі «Оксфорд Медікал» пропонують більш сучасне рішення – ішемізацію слизової оболонки носа!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Що варто знати про ішемізацію слизової оболонки носа?
Порушення носового дихання виникає далеко не через виділення з носа. Закладеність носа виникає за рахунок набряку слизової оболонки, що спричинена розширенням капілярів носових ходів, підвищеною проникністю судинної стінки та накопиченням рідини у міжклітинному просторі, що також сприяє гіперпродукції та накопиченню слизу.
В таких випадках пацієнти закрапують розчин, які мають судиннозвужуючий компонент. Спочатку ефект триває кілька годин, проте з часом пацієнт відмічає залежність від судиннозвужуючих крапель, що суттєво погіршує якість сну, ведення професійної діяльності та фізичної активності.
Оториноларингологи пропонують досягти значно тривалішого ефекту завдяки малоінвазивній процедурі – місцевій ішемізації судин слизової оболонки.
Суть маніпуляції полягає у місцевому ін’єкційному введенні у слизову оболонку препарату, який блокує гістамінові рецептори, чим розриває каскад запальної реакції – як наслідок, судини не розширюються, проникність стінки не підвищується і набряк відсутній.
Показання та протипоказання для проведення ішемізації носа
Процедура є різновидом СИМПТОМАТИЧНОГО лікування, тобто дозволяє відновити фізіологічне носове дихання пацієнта і в подальшому працювати на причиною розвитку запального процесу (інфекція, алергія, структурні аномалії, поліпи та ін.). Вибір методу стоїть за лікарем та пацієнтом, опираючись на такі показання:
- затяжний/рецидивуючий риніт нез’ясованої етілогії;
- медикаментозний риніт;
- сезонний поліноз;
- викривлення перегородки носа, через що один з носових ходів патологічно звужений і схильний до набряку слизової оболонки;
- стан після хірургічного втручання на носових ходах.
Протипоказана процедура у наступних випадках:
- схильність до носових кровотеч;
- сухість слизових оболонок;
- порушення згортання крові;
- гіпертонічна хвороба;
- індивідуальна непереносимість препарату.
У випадку протипоказань ми рекомендуємо розглянути інші варіанти лікування (вазотомія та ін).
Ішемізація слизової оболонки носа в «Оксфорд Медікал»
Введення препарату можливе у вигляді поверхневого зрошування на слизову оболонку або шляхом безболісних мікроін’єкцій.
Перш ніж призначати процедуру, необхідно детально опитати та оглянути пацієнта, провести комплекс додаткових втручань:
- передня, задня риноскопія;
- ендоскопія носа;
- інгаляційна алергологічна панель;
- бактеріальний посів виділень з носа та ін.
Діагностика дозволяє нам, з’ясувавши причину, переглянути потребу в ішемізації, оскільки часто вже з перших днів лікування основного захворювання ішемізація втрачає свою актуальність, адже результати повністю дозволяють відновити дихання.
Сама ішемізація триває близько 5-10 хвилин, не потребує знеболення чи стаціонарного лікування. Одразу після процедури пацієнту надають рекомендації, і він може повертатися до звичного побуту.
Лікарі медичного центру «Оксфорд Медікал» наголошують: ефективний курс лікування – це про комплексний та індивідуальний підхід! Довіртесь найкращим!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ