У відділенні оториноларингології медичного центру «Оксфорд Медікал» доступні послуги амбулаторного та стаціонарного лікування для пацієнтів. Ми пропонуємо надання якісних медичних послуг за доступними цінами.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Гайморит - це запальне ураження приносових гайморових пазух з накопиченням патологічних виділень, які призводять до інтоксикації, больового синдрому та порушення дихання.
Наявність гайморових пазух відіграє важливу роль у стабілізації внутрішньочерепного тиску. При запальних захворюваннях та затяжних ринітах у порожнині гайморової пазухи накопичується патологічний вміст, що здебільшого має гнійне походження. Це суттєво погіршує стан пацієнта та ускладнює процес лікування. Лікарі часто рекомендують проведення пункції гайморової пазухи з метою евакуації вмісту порожнини та введення лікувального розчину.
В чому полягає суть виконання пункції гайморової пазухи?
Пункція гайморової пазухи полягає у черезшкірному введенні голки у порожнину пазухи, через яку лікар повільно евакуює вміст. Гнійні виділення скеровуються на бактеріальний посів для визначення типу збудника та його чутливості до дії антибактеріальних препаратів, що в подальшому визначить плани подальшого лікування.
Після евакуації вмісту лікар промиває порожнину антисептичним розчином і, за потреби, вводить кілька мілілітрів лікувального розчину.
Пункція є допоміжною маніпуляцією, яка тільки сприяє швидшому одужанню пацієнта. Наші лікарі наголошують, що курс лікування гаймориту повинен бути комплексним і включати системний вплив на орагнізм.
Показання та протипоказання для проведення пункції гайморової пазухи
Пункція гайморової пазухи відноситься до інвазивного втручання, тому виконується виключно при наявності відповідних показань, а саме:
- відсутність позитивної динаміки після консервативного лікування;
- іррадіація болю до орбіти ока;
- підтвердження бактеріального ураження;
- підтвердження візуальними даними (рентгенографія приносових пазух, КТ);
- тривала гарячка;
- блокування вивідного співустя;
- підтверджені супутні патологічні стани, які ускладнюють перебіг захворювання (серцево-судинна патологія, цукровий діабет та ін);
- виражена клінічна симптоматика та ін.
Протипоказана процедура у випадку порушень згортання крові, схильності до кровотеч, травмах кісток носа, верхньої щелепи, при вроджених аномаліях будови приносових пазух.
Кожному пацієнту варто усвідомлювати ризики, які несе за собою відтермінування візиту до лікаря і тим паче самолікування. Поширення гнійної інфекції до центральної нервової системи, кісток та параклітковинних просторів – одні із найбільш грізних ускладнень.
Особливості проведення пункції гайморової пазухи
Пункція гайморової пазухи виконується лікарем оториноларингологом, який має достатній багаж навичок та досвіду. Процедура виконується амбулаторно із застосуванням місцевого знеболення.
Важливо перед проведенням пункції провести огляд та додаткові візуальні обстеження, щоб лікар встановив показання, ознайомився із індивідуальними анатомічними особливостями пацієнта та визначив оптимальний доступ голкою до порожнини.
Тривалість процедури коливається від 5 до 20 хвилин, в залежності від об’єму виділень та складності доступу. Пацієнту надають всі необхідні рекомендації та формують паралельне системне лікування.
Важливою умовою успішного лікування є старанне дотримання рекомендацій лікаря та індивідуальний підхід до пацієнта. В медичному центрі «Оксфорд Медікал» про ваше здоров’я піклуватимуться найкращі!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ