Постійне закладення носа турбує вас і погіршує якість життя? Забудьте про залежність від крапель – зверніться до лікаря! Спеціалісти медичного центру «Оксфорд Медікал» у Вінниці пропонують мультидисциплінарний підхід до вирішення проблеми!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Риніт – це запальне ураження слизової оболонки носових ходів. Риніт – це фактично реакція нашого імунітету на чужорідні тіла, які подразнюють рецептори слизових оболонок. Зазвичай пацієнти пов’язують цей стан із сезонною застудою і, відповідно, інфекційними захворюваннями. Але, окрема категорія людей з відчаєм зустрічають риніт як прояв алергічної реакції. Алергічний риніт також у практиці називають сезонним полінозом.
Причини розвитку алергічного риніту
Імунна система відповідає за захист організму людини від будь-яких чужорідних тіл. Тому, запалення – це прояв нормальної роботи імунітету. При алергії виникає гіперреакція на стороннє тіло, яка свідчить про збій в імунній системі. Алергічний риніт виникає здебільшого у пацієнтів, які з дитинства схильні до атопічних дерматитів, а також у пацієнтів із бронхіальною астмою.
Найчастіше збудниками (алергенами) при алергічних ринітах виступають:
- пилок цвіту (липи, акації та ін.) рослин;
- шерсть та мікрочастинки епідермісу тварин;
- спори грибків (найчастіше плісняви);
- аерозольні хімікати (парфуми, миючі засоби) та побутові порошки;
- косметичні засоби (пудри, рум’яна, тіні та ін.).
Мікрочастинки, потрапляючи на слизову оболонку носа, провокують вироблення антитіл – специфічних імуноглобулінів класу Е, які відповідають за розвиток алергічної реакції. Алергія ніколи не виникає, поки не відбувся процес сенсибілізації. Це може бути другий чи десятий контакт з алергеном – невідомо, коли саме виникне алергічна реакція. Тому перше знайомство з видом тварини або цвіту можуть викликати хибне враження, що алергії немає.
Клінічні прояви алергічного риніту
Алергічний риніт супроводжується яскравими клінічними ознаками:
- різке закладення носа за рахунок набряку слизових;
- масивна ринорея – водянисто-слизисті виділення з носа;
- порушення носового дихання;
- порушення нюху за рахунок ураження рецепторів;
- епізодичне чхання;
- печіння та почервоніння очей, сльозотеча – ознаки приєднання алергічного кон’юнктивіту.
І головна ознака, що дозволяє нам відокремити алергічну природу риніту – ознаки настають різко саме під час контакту з алергеном.
Діагностика та лікування алергічного риніту
Діагностика алергічного риніту базується на клінічній оцінці та проведенні алерготестів. З’ясувавши тип алергена, ми можемо визначити, чи реально зменшити його дію. Для цього виконується визначення рівня IgE – кількісне і якісне, також проводиться визначення алергологічної інгаляційної панелі та ALEX-тест. У процес діагностики та лікування долучається лікар імунолог/алерголог.
Лікувати алергічний риніт – не означає виключити контакт зі збудником. Адже неможливо ізолюватися від навколишнього світу. Наші лікарі пропонують сучасні методи допомог пацієнтам із алергічними ринітами – симптоматичну, патогенетичну терапію, лікування методом АСІТ (алерген-специфічна імунотерапія). Вибір тактики лікування та тривалість курсу залежать від стану пацієнта та індивідуальних особливостей організму.
Фахівці медичного центру «Оксфорд Медікал» допоможуть усунути набряк та інші неприємні симптоми, повернути повноцінне дихання, відчувати весь спектр запахів і не тривожитися настанню весни. Ми поруч і ми гарантуємо якісну медичну допомогу!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ