Біль у горлі надокучає і погіршує якість життя? Лікарі медичного центру «Оксфорд Медікал» пропонують сучасні та ефективні методи лікування, визнані міжнародними протоколами лікування! Нам довіряють своє здоров’я!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Гострий фарингіт – це запальні зміни слизової оболонки гортаноглотки, при яких пацієнт скаржиться на сильний біль при ковтанні, почервоніння та набряк. Гострий фарингіт є поширеним явищем у сезон застуд, але ми не радимо займатися самолікуванням, а при появі перших симптомів захворювання одразу звернутися до лікаря.
Причини розвитку гострого фарингіту
Фарингіт – це запальна реакція на зовнішній чи внутрішній подразник. У 90% випадків причиною розвитку запалення є інфекційні захворювання, а саме збудники респіраторних інфекцій. Фарингіт часто супроводжує ГРВі та грип, ангіну та ларингіт, а може бути самостійним захворюванням.
Окрім інфекції, фарингіт може виникати внаслідок алергічної реакції, термічного пошкодження (опіку кислотовмісними речовинами, гарячою рідиною, тютюновим димом чи парою), впливу хронічних інфекцій ротової порожнини. З’ясувати причину може лікар, опираючись на візуальні зміни та результати обстежень.
Клінічні прояви та наслідки фарингіту
Класичними ознаками запального ураження глотки є:
- біль під час ковтання за рахунок подразнення запаленої слизової харчовою грудкою;
- почервоніння стінок зіву;
- відчуття «клубка» у горлі;
- кашель, який не приносить полегшення;
- загальна інтоксикація: озноб, головний біль, загальна слабкість;
- підвищення температури тіла;
- відчуття сухості та першіння у горлі;
- закладеність вух;
- надмірне слиноутворення у задній стінці горла.
Не радимо ігнорувати біль у горлі, адже саме цей симптом може бути ознакою чогось серйознішого. Тільки професійний огляд та медична допомога є запорукою якісного результату лікування.
Діагностика та лікування фарингіту в «Оксфорд Медікал»
Фарингіт – це захворювання, яке необхідно диференціювати із такими станами як гострий тонзиліт, дифтерія, гострий ларингіт та ін. Тому, наші лікарі наголошують, що самодіагностика і самолікування можуть бути небезпечними для вашого здоров’я. Своєчасно виявити захворювання і надати відповідну медичну допомогу – наш обов’язок.
Для діагностики фарингіту необхідно провести збір скарг пацієнта, загальний огляд, огляд зіву, фарингоскопію. При виявленні підозрілого нальоту, виділень – проводиться забір матеріалу для бактеріологічного дослідження. При обтяженому алергічному анамнезі пацієнта – проводяться алерготести.
Лікування гострого фарингіту передбачає комбінований вплив – місцева санація глотки антисептичними розчинами, системна терапія протизапальними засобами, антигістамінами і за потреби – антибіотикотерапія.
Під час курсу лікування пацієнт відвідує планові прийоми у ведучого лікаря з можливою корекцією призначень. Рекомендовано під час лікування виключити прийом гарячої їжі та напоїв, а також виключити вживання холодних і заморожених продуктів, оскільки термічне подразнення викликає погіршення стану. Також слід виключити алкоголь, який не сумісний з ліками, і будь які засоби паління (сигарети, електронні сигарети та ін.)
Якщо ви помітили погіршення стану, появу нових симптомів, кашель, виражену гарячку – негайно зверніться до лікаря.
Медичний центр «Оксфорд Медікал» у Вінниці пропонує широкий спектр послуг, що включають діагностику та лікування у більш ніж 20 вузькопрофільних спеціальностях. Наші оториноларингологи завжди готові надати професійну допомогу. З турботою про наших пацієнтів!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ