Вікові зміни та післяпологові ускладнення можна і варто лікувати! В гінекології медичного центру Оксфорд Медікал у Вінниці пропонують сучасні ефективні методи малоінвазивного хірургічного лікування цистоцеле!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Цистоцеле – це випинання стінки сечового міхура та втягування суміжних структур через дефект передньої стінки піхви. Цистоцеле супроводжується дискомфортом та порушенням функції фізіологічних відправлень. Проблема часто виникає у жінок старшого віку і у молодих мам після ускладнених пологів.
Фактори, що сприяють формуванню цистоцеле
Цистоцеле найчастіше розвивається за рахунок індивідуальної схильності жінки у поєднанні із сприяючими факторами. Гінекологи часто обумовлюють розвиток цистоцеле із:
- природніми пологами – перерозтягненням стінок піхви з утворенням дефектів зв’язок при проходженні малюка через пологові шляхи;
- підвищенням внутрішньочеревного тиску та тиску в органах малого тазу – через фізичні навантаження, об’ємні новоутворення малого тазу, часті закрепи, слабкість м’язів тазового дна;
- естрогенна недостатність, що сприяє ослабленню м’язово-фасціальних структур тазового дна (у жінок періоду пременопаузи та після анексектомії);
- спадкова дисплазія сполучної тканини, чим обумовлена слабкість зв’язкового апарату, який відповідає за відновлення розмірів піхви після пологів (хвороба Еллерса, синдром Марфана).
Також можна віднести сюди порушення тазової іннервації, перенесені операції на органах малого тазу, прямій кишці та ін.
Клінічні прояви цистоцеле
Клінічні ознаки цистоцеле напряму залежать від ступеню пролапсу стінки сечового міхура.
- І ступінь – помірне опущення стінки сечового міхура – часто безсимптомно. Інколи під час кашлю чи фізичної напруги жінка може скаржитися на відчуття стороннього тіла у піхві.
- ІІ ступінь – сечовий міхур опускається у піхву, але не виходить за межі статевої щілини – супроводжується симптомами частого переривчастого сечопуску з відчуттям неповного спорожнення сечового міхура, відчуття стороннього тіла в піхві;
- ІІІ ступінь – вихід сечового міхура за межі статевої щілини – супроводжується ниючими болями в промежині, нетриманням сечі, закрепами, високими ризиками пошкодження сечового міхура.
Цистоцеле навіть на перших стадіях завдає значного дискомфорту жінці, тому лікарі рекомендують першочергово намагатися вирішити проблему консервативним шляхом (вправи для укріплення м’язів тазового дна, попередження закрепів, обмеження фізичних навантажень).
Підшивання сечового міхура в Оксфорд Медікал у Вінниці
Хірургічне лікування цистоцеле показане при пролапсі ІІ і ІІІ ступеня, при частих рецидивах захворювання. Існує кілька методів, які застосовуються при хірургічному лікуванні цистоцеле: кольпорафія – черезпіхвове укріплення передньої стінки, використання спеціальних слінгів, а також лапароскопічна пластика, яка полягає у підшиванні шийки сечового міхура.
Метод лапароскопічного втручання дозволяє виконати операцію з мінімальним доступом (3 проколи шкіри по 0,5-1,0см), що дозволяє в рази зменшити ризики післяопераційних ускладнень. Після процедури лікар надає рекомендації щодо навантажень та догляду. Реабілітація полягає в уникненні перегрівання тазу, обмеженні фізичних навантажень, обмеженні статевого життя терміном приблизно на 2 тижні.
Показання, протипоказання, обрана тактика лікування – про все ви можете поспілкуватися із лікарем гінекологом, оскільки чітко встановити план подальших дій можна тільки після огляду пацієнтки та додаткових обстежень. Лікарю необхідно оцінити площу дефекту, ступінь випадіння сечового міхура, індивідуальні особливості пацієнтки.
Про все, що вас цікавить, можна поспілкуватися із лікарем на первинній консультації. В медичному центрі Оксфорд Медікал у Вінниці про вас піклуватимуться висококваліфіковані лікарі із великим досвідом виконання гінекологічних операцій!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ