Осиплість голосу та відчуття стороннього тіла в горлі не піддаються консервативному лікуванню?
Лікарі медичного центру «Оксфорд Медікал» у Вінниці наголошують: не варто виключати новоутворення голосових зв’язок! Пропонуємо ендоскопічне видалення поліпів голосових зв’язок: якісно, безпечно та надійно!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Поліп – це доброякісне новоутворення епітеліального походження, яке виникає на слизових оболонках. Часто діагностуються поліпи товстої кишки, матки, а також ЛОР-органів, зокрема носа та голосових зв’язок. Поліп – це невеликий наріст на ніжці, який при травматизації може призводити до мізерних кровотеч.
Чому виникають поліпи голосових зв’язок?
Чітко встановити причину появи поліпів досить важко, оскільки це утворення супроводжується цілим каскадом сприяючих факторів, на першому місці серед яких – спадковість (генетична схильність).
Спровокувати розвиток поліпа можуть:
- тривалий стаж куріння (подразнення нікотином та високі температури);
- голосове навантаження (часті крики, спів);
- травми гортані, перенесені хірургічні втручання (інтубаційна трубка, видалення новоутворень
- в анамнезі), сторонні тіла гортані;
- шлунково-кишковий рефлюкс – закид шлункового соку у стравохід, печія;
- ендокринні захворювання (щитоподібної залози та ін.);
- часті ларингіти в анамнезі та ін.
Анатомічно поліпи зазвичай виникають на передній поверхні голосових зв’язок, що пов’язано із фізіологічним змиканням щілини при формуванні голосу.
Клінічні прояви поліпів голосових зв’язок
Поліпи малих розмірів (до 0,5 см) не проявляються симптоматично, тому їх діагностують зазвичай
- випадково під час ларингоскопії. Поліпи більших розмірів та поліпи, що розташовані атипово, часто викликають такі відчуття як:
- осиплість голосу, що частіше виникає після тривалої розмови, голосового навантаження;
- відчуття стороннього тіла, «клубка» в горлі;
- кашель внаслідок подразнення гортані іноді з домішками прожилків крові;
- зміна тональності голосу.
Небезпека поліпів великих розмірів полягає у ризику обтурації гортані, порушенні дихання, високій
ймовірності переродження у злоякісний процес. Важливо усвідомлювати, що клінічно доброякісні та злоякісні новоутворення голосових зв’язок не відрізняються, тому самолікування у таких випадках неприпустиме. Необхідно звернутися до оториноларинголога. Завдяки сучасним ендоскопічним технікам поліпи голосових зв’язок можна видалити швидко, якісно та безпечно для пацієнта!
Видалення поліпів голосових зв’язок в «Оксфорд Медікал Вінниця»
Поліпи голосових зв’язок можливо видалити тільки хірургічним шляхом, адже, як показує практика, консервативні методи, зокрема вокальна терапія, є недієвими.
Лікарі оториноларингологи медичного центру «Оксфорд Медікал» у Вінниці проводять видалення поліпів малоінвазивним шляхом під час гнучкої відеоларингоскопії. Суть процедури полягає у введенні через ротову порожнину тонкої трубки з камерою та освітленням, що забезпечує максимально якісну візуалізацію для лікаря. Висічення утвору виконується лазером з миттєвою коагуляцією тканини, що сприяє швидкому загоєнню тканин і дозволяє запобігти післяопераційній кровотечі.
Сучасне технологічне оснащення дозволяє радикально і водночас делікатно видалити новоутворення, без травмування здорових тканин та слизової оболонки гортані.
Потребу у загальному знеболенні визначає лікар після огляду пацієнта. Тривалість процедури до 20 хвилин. Післяопераційні рекомендації полягають в обмеженні голосового навантаження, відмові від куріння, обмеженні гарячих напоїв та гарячої їжі, відмові від інгаляційних процедур.
Лікарі «Оксфорд Медікал» у Вінниці дбають про ваш комфорт та вашу безпеку! Довіртесь найкращим!
Дізнатися більше та записатися на консультацію лікаря:
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ