Вас втомило хропіння, а альтернативні засоби не дієві? Зверніться до лікаря оториноларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Вінниці – ми знайдемо вихід! Чітка діагностика та сучасні апробовані методи лікування!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Хтось сприймає хропіння як смішну «родзинку», а хтось роками страждає від безсоння, спричиненого хропінням та порушенням носового дихання.
Ронхопатія, або як ми зазвичай це називаємо – хропіння – це патологія дихання, що полягає у формуванні специфічних вібраційних хвиль під час проходження повітря через носові раковини уві сні.
Причини хропіння
Хропіння може бути викликане вродженими анатомічними особливостями, а також набутими чинниками:
- хронічний риніт, закладеність носа;
- збільшення мигдалин, аденоїдит;
- запальні захворювання носоглотки;
- поліповидні новоутворення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів;
- порушення сну, хронічна втома;
- викривлення перегородки носа (вроджена проблема або наслідок травми носа, патологічних
- розростань носової перегородки);
- прийом снодійних препаратів;
- куріння;
- вживання спритних напоїв;
- сторонні тіла носа та ін.
Варто звернути увагу, що хропіння також може виникати і в дітей різного віку, що здебільшого викликане запаленням мигдалин, аденоїдитами, ринітом.
Чим клінічно супроводжується хропіння?
Хропіння часто супроводжується періодами зупинки носового дихання (апное), що триває не більше кількох секунд, після чого виникає різкий вібруючий звук і процес хропіння продовжується. Ці епізоди можуть повторюватися декілька разів протягом одного циклу сну. Небезпечним явищем є синдром обструктивного апное сну, коли причина хропіння призводить до повного перекриття просвіту дихальних шляхів та асфіксії.
Особливо рекомендуємо звернутися до лікаря у випадках, коли хропіння супроводжується порушеннями сну, тривалим безсонням, дратівливістю, лабільністю настрою, нічними позивами до сечопуску. Необхідно, щоб пацієнти розуміли, що тривала втома внаслідок безсоння згодом призводить до депресивних розладів, тому навіть така дрібниця, як хропіння, потребує професійної допомоги лікаря.
Діагностика хропіння передбачає першочергово виявлення етіологічного чинника, тому призначається комплекс діагностичних маніпуляцій: передня та задня риноскопія, відеоендоскопічна риноскопія, рентгенографія кісток носа, приносових пазух, консультація ЛОРа, невролога, за потреби – сомнолога.
Як лікувати хропіння?
Сучасна медицина може запропонувати як консервативні, так і хірургічні методи лікування хропіння.
Перше завдання – з’ясувати причину, наступне – обрати найбільш оптимальний метод її вирішення.
Найбільшою популярністю користуються методи:
- СРАР-терапія – метод, що полягає в веденні повітря через дихальні шляхи під тиском за допомогою спеціального компресійного апарату. Методика є абсолютно безпечною і дозволяє без порушення якості сну пацієнта досягти повноцінної вентиляції повітря у дихальних шляхах.
- Медикаментозне лікування – призначення препаратів для лікування запального процесу (у формі інгаляцій, крапель, системних засобів).
- Хірургічне лікування – хірургічна корекція дефектів, які не коригуються консервативно (септопластика, видалення поліпів, пункція приносових пазух, видалення сторонніх тіл, пластика піднебіння та язичка і багато інших).
Перш ніж обирати метод лікування, лікар ознайомлюється із особливостями анамнезу пацієнта, наявністю супутніх захворювань.
Спеціалісти медичного центру «Оксфорд Медікал» у Вінниці докладуть максимальних зусиль, щоб допомогти вам позбутися проблеми хропіння. Довіртесь найкращим!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ