Коли консервативні методи лікування гаймориту не дають бажаного результату, біль та проблеми з диханням завдають значного дискомфорту – необхідно вдаватися до хірургічних технік. Сучасна ЛОР-хірургія відкрита для пацієнтів медичного центру Оксфорд Медікал у Вінниці! Ми подбаємо про ваш комфорт та безпеку!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Гайморотомія – це хірургічна процедура, що полягає у розтині гайморової пазухи та розкритті її вмісту з метою видалення та санації. Метод застосовується при неефективності місцевої санації.
Види гайморотомії
Гайморотомія відрізняється за видом хірургічного доступу та власне технікою виконання. Під час доступу лікарі отоларингологи керуються принципами малоінвазивності та атравматичності. Найбільш популярними методами доступу є: середній або нижній носовий хід, альвеола верхньої щелепи, горбистий виступ верхньої щелепи. Вибір найбільш оптимального методу стоїть за лікарем.
Види гайморотомії:
- Гайморотомія з Колдвелом-Люком – класичний відкритий метод, при якому проводиться невеликий розріз шкіри над верхньою губою, виведення штучного отвору в стінці пазухи, де проводяться відкриті маніпуляції. Оскільки доступні більш сучасні та менш інвазивні методи, класична гайморотомія виконується доволі рідко.
- Мікрохірургічна гайморотомія – ідентична техніка, проте розміри штучного отвору в рази менші завдяки залученню мікроскопа.
Ендоназальна гайморотомія – розтин гайморової пазухи через природний доступ (середній або нижній носовий хід). Найбільш фізіологічний і найменш травматичний для пацієнта метод, саме тому користується найбільшою популярністю серед лікарів.
Які показання до проведення гайморотомії?
Варто зазначити, що будь-яке хірургічне вручання виконується чітко за наявності відповідних показань! До гайморотомії вдаються у випадках:
- затяжні рецидивуючі гайморити (2-3 і більше разів на рік);
- ризики параорбітального поширення інфекції при гнійному гаймориті;
- травми стінки гайморової пазухи;
- кісти верхньої щелепи;
- наявність сторонніх тіл гайморової пазухи (уламки пломб та ін.);
- новоутворення гайморової пазухи.
Гайморотомія не виконується при встановлених порушеннях гемостазу, коагулопатіях різного ґенезу, наявності енцефаліту та інших станах, встановлених лікарем після огляду.
Гайморотомія в медичному центрі Оксфорд Медікал у Вінниці
Перед виконанням гайморотомії необхідно провести ряд діагностичних маніпуляцій: загально клінічні лабораторні обстеження, коагулограму, біохімічне дослідження крові, ЕКГ, огляд терапевта, візуалізацію (рентгенографію приносових пазух, за потреби КТ голови). Це важливо для виключення протипоказань та детального вивчення анатомії розташування гайморових пазух у пацієнта (розміри патологічного вогнища, об’єм виділень).
Процедура виконується під загальною анестезією і триває в середньому 30-40 хвилин. Після розкриття пазухи, лікар повільно видаляє вміст, з’ясовує глибину поширення патологічного процесу, виконує санацію порожнини. Інколи, з метою повторної санації, місце доступу не закривають, пацієнту надають всі необхідні рекомендації щодо догляду і призначають дату наступного огляду.
Важливо! Після гайморотомії не можна відвідувати сауну, лазню, приймати гарячі ванни і проводити будь-які теплові процедури, проводити лікувальні маніпуляції без відома лікаря, отримувати фізичні навантаження, тощо.
Щоб бути впевненими у результаті – варто довіряти своє здоров’я найкращим! Лікарі отоларингологи медичного центру Оксфорд Медікал гарантують кваліфіковане надання медичної допомогти в комфортних умовах!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ