Кіста яєчників є доброякісним новоутворенням, яке заповнене рідиною. Така патологія досить поширена і виникає внаслідок хронічних захворювань або певних гормональних збоїв. Деякі кісти мають властивість розсмоктуватися; у таких випадках оперативне лікування не потрібне. Проте, наприклад, ендометріозні або пароваріальні кісти самостійно не зникнуть, їх видаляють за допомогою хірургічної операції, зокрема, лапароскопічної.
Покази до лапароскопії кісти яєчників
Існують обставини, за наявності яких слід призначати лапароскопічну операцію кісти яєчника. Серед них відзначимо:
Симптоми кісти яєчника
В разі виникнення проблем з кістою яєчника у пацієнток починають виявлятися характерні симптоми:
ниючі болі внизу живота;
прискорені позиви до сечовипускання або дефекації;
проблеми з менструальним циклом;
набухання і чутливість молочних залоз.
Все це є показником необхідності звернутися до фахівця.
Підготовчі заходи до лапароскопії кісти яєчників
Для успішного здійснення операції необхідно здати деякі аналізи, а за наявності хронічних захворювань – відвідати терапевта. Отже, що потрібно зробити в обов'язковому порядку:
здати аналізи крові і сечі;
зробити флюорографію, електрокардіограму і УЗІ;
здати мазок;
здати онкомаркери. Це робиться, щоб лікар міг підтвердити або виключити зв'язок з онкологічними процесами;
інколи може знадобитися МРТ або комп'ютерна томографія.
Важливою складовою є висновок анестезіолога на предмет можливих алергічних реакцій на препарати.
За кілька днів до операції пацієнтку переводять на легку дієту, а безпосередньо перед нею їжу вживати забороняється, також необхідно зробити промивання кишківника.
Хід лапароскопічної операції кісти яєчників
Операція здійснюється при загальному наркозі. На попередньо розмічених ділянках тіла робляться невеликі проколи або розрізи, за допомогою яких всередину вводяться спеціальні інструменти, а також камера - ендоскоп. Далі хірург проводить маніпуляції: спорожнює кісту і висікає патологічні тканини. Важливим елементом є наповнення черевної порожнини вуглекислим газом. Відбувається ефект «надування», ніщо не заважає проведенню операції. Після її закінчення газ випускають, інструменти витягуються з порожнини, надрізи зашиваються. Загальний час операції - від 1 до 3-х годин.
Реабілітаційний період після операції кісти яєчника
Як правило, пацієнтки легко переносять відновлювальний період. Він триває від 2-х до 5-и днів (в середньому три дні). Важливою обставиною є ранній прийом їжі, необхідно також активізувати кровообіг. Після виписки повинні бути виключені фізичні навантаження, відвідування лазні або пляжу (митися виключно під душем), місця розрізів регулярно обробляються.
Пацієнти клініки «Оксфорд Медікал» оперуються за допомогою новітніх методик на сучасному лапароскопічному обладнанні.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ