Відновлення планових операцій
Серед органів травлення важливе місце займає жовчний міхур. Саме він є своєрідним резервуаром жовчі, яка відіграє важливу роль в процесі перетравлення їжі. В той же час, жовчний міхур «має схильність» до різних захворювань, які здатні викликати сильний больовий синдром. У тих випадках, коли медикаментозне лікування визнається неефективним, потрібне оперативне втручання для видалення жовчного міхура.
Існує декілька причин для здійснення оперативного втручання до жовчного міхура:
жовчнокам'яна хвороба;
запалення жовчного міхура (холецистит);
наявність поліпів в жовчному міхурі (поліпоз);
холестероз;
наявність функціональних розладів.
У більшості випадків саме жовчнокам'яна хвороба призводить до необхідності здійснення холецистектомії. Безпосереднім приводом оперативного втручання є сильні больові відчуття (жовчна коліка) у пацієнтів. Навіть тоді, коли гострі симптоми відсутні, пацієнтів турбує тяжкість в підребер'ї, а також диспепсія.
Холецистит також слугує причиною для проведення операції. Інша річ, що у разі хронічної форми її можна проводити у плановому порядку, а ось при гострій фазі без термінової холецистектомії не обійтися.
При поліпозі операцію призначають, якщо поліпи досягають певної величини (близько 10 мм і більше) і в них утворюється тонка ніжка. У поєднанні з жовчнокам'яною хворобою поліпи дуже небезпечні, адже в окремих випадках є вірогідність їх переродження в злоякісну пухлину.
Як і поліпоз, холестероз небезпечний у поєднанні з жовчнокам'яною хворобою. Він не має симптомів, що дуже неприємно для діагностики. У разі утворення кальцинозу (відкладення солей кальцію) операцію проводять обов'язково.
І, нарешті, функціональні розлади, які можуть лікуватися і консервативно, але за певних умов призначається операція.
Операція холецистектомії може проводитися декількома способами: у вигляді відкритої операції, мінідоступом і лапароскопічним шляхом. Тут мова піде саме про цей метод.
Отже, лапароскопічна холецистектомія вважається найбільш оптимальною при оперативному лікуванні жовчнокам'яної хвороби, а також хронічних холециститів. Її вагомою перевагою є порівняно короткі терміни відновлення, практична відсутність больових відчуттів, незначна операційна травма. Фактично через 2-3 дні пацієнт може бути виписаний із стаціонару.
Лапароскопічна операція складається з декількох етапів:
прокол черевної стінки і введення інструментів;
заповнення вуглекислотою для огляду;
відсікання артерії і протоки жовчного міхура;
видалення міхура, виїмка інструментів.
Тривалість операції у більшості випадків - до 1 години, в певних ситуаціях вона може тривати і довше. Іноді фахівець може використати дренаж підпечінкового простору.
У післяопераційний період пацієнтові прописаний постільний режим. При цьому в перший день слід утримуватися від їжі і питва. Наступного дня видаляється дренаж (якщо він ставився), пацієнт може вставати з ліжка. Важливе значення в цей період має дієта, пріоритет віддається кашам, кисломолочним продуктам, супам (це так звана дієта №5 - печінкова).
Звертайтеся до медичного центру "Оксфорд Медікал".
відділення: Хірургія
відділення: Хірургія
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом