Відеогастроскопія з біопсією шлунку – повний спектр ендоскопічних обстежень доступний в медичному центрі «Оксфорд Медікал» у Вінниці! Ми гарантуємо безпеку та високий рівень точності.
ЗАПИСАТИСЯ НА ОБСТЕЖЕННЯ
Відеогастроскопія – обстеження, під час якого лікар може прицільно візуалізувати слизову оболонку стравоходу, всіх відділів шлунку і 12-палої кишки. Метод відеогастроскопії полягає у введенні тонкої гнучкої трубки з камерою і освітленням, яка дозволяє переглянути зображення на екрані у багаторазовому збільшенні і провести миттєвий запис відео.
Відеогастроскопія – високочутливий метод обстеження, оскільки дозволяє виявити зміни на рівні кількох міліметрів. Але специфічність методу неможлива без проведення прицільної біопсії виявлених утворень шлунку.
Як відбувається прицільна біопсія шлунку?
Коли виконується гастроскопія, лікар оцінює всі можливі зміни в слизовій: наявність утворень, звиразкування, рубцеві зміни, гіпертрофія стінки шлунку. Щоб з’ясувати природу цих змін, необхідно взяти частинку зміненої тканини і відправити на обстеження під мікроскопом.
Ця процедура називається прицільною біопсією. Під наведенням камери за допомогою спеціальних біопсійних щипців лікар ніби «відщипує» зразок тканини з дотриманням правил безпеки для пацієнта. Після забору оцінює кількість отриманого матеріалу і поміщає його у фіксуючий розчин. За потреби, місце, де було взято біопсію, прицільно коагулюють з метою запобігання ятрогенної кровотечі.
Терміни виконання гістологічного дослідження біоптату складають від 5 до 7 днів.
Часто важко чітко виявити місце для взяття біопсії, особливо при рубцевій деформації, диспластичних змінах. Технічне забезпечення медичного центру «Оксфорд Медікал» у Вінниці дозволяє під час ендоскопії проводити додаткове контрастування – хромоскопію. Слизову забарвлюють барвником, і патологічно змінені ділянки чітко контрастують на тлі здорової слизової, оскільки їх клітини не захоплюють барвник.
Коли необхідна біопсія шлунку?
Забір біоптату з органів травної трубки проводиться строго за наявності показань, а саме:
- виявлення вогнища виразки під час обстеження;
- пухлинні утворення шлунку;
- дефект контрастування під час хромоскопії;
- наявність поліпів шлунку (при розмірах до 0,5 см рекомендовано провести ексцизійну біопсію – повне видалення утворення в межах здорових тканин).
Протипоказана маніпуляція у таких випадках:
- активна кровотеча (Forrest I);
- порушення гемостазу, що обумовлені прийомом антикоагулянтів, а також вроджених захворювань;
- тромбоцитопенія;
- рівень МНВ вище 1,2;
- колаптоїдний стан;
- гостра серцево-судинна патологія та ін.
Тому перед такими маніпуляціями рекомендований огляд лікаря хірурга, попередня розмова з ендоскопістом, а при загальній седації – обов’язковий огляд анестезіолога, ЕКГ, пацієнтам у віці 60+ і пацієнтам з обтяженим анамнезом – УЗД серця.
Така підготовка вбереже пацієнта і лікаря від неприємних несподіванок на кожному з етапів проведення процедури.
Переваги медичного центру «Оксфорд Медікал» у Вінниці
Біопсія новоутворень шлунку на сьогодні є єдиним методом верифікації діагнозу. Встановити природу утворення, ступінь його диференціації і навіть визначити наявність мутацій для планування неад’ювантного хіміотерапевтичного лікування – можливо тільки завдяки правильно виконаній біопсії.
Спеціалісти ендоскопічного відділення медичного центру «Оксфорд Медікал» володіють унікальними навичками виконання обстеження, а також завжди знайдуть добре слово і підтримку для пацієнта.
Подбайте про своє здоров’я сьогодні – запишіться на прийом!
ЗАПИСАТИСЯ НА ОБСТЕЖЕННЯ