Колоноскопія є ефективним діагностичним методом, за допомогою якого вдається з великим ступенем ймовірності визначати різні патології товстого кишечника. Колоноскопія застосовується для оцінки стану слизової оболонки кишечника, для видалення поліпів, а також при взятті тканин товстого кишечника для біопсії. В останньому випадку зразки відправляються на гістологію для уточнення діагнозу.
В ЯКИХ ВИПАДКАХ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ КОЛОНОСКОПІЯ
Колоноскопія може призначатися виключно за рекомендацією лікаря. Проводять дослідження у таких випадках:
при діареях і запорах, що мають хронічні форми;
при наявності крові та/або слизу в калових масах;
при кишковій непрохідності;
при виразковому коліті і захворюванні Крона;
при відчутті у прямій кишці стороннього предмета.
Крім того, колоноскопія буває необхідна для комплексного дослідження товстого кишечника, при лікуванні онкологічних захворювань і т.п. Процедура ефективна при усуненні завороту кишечника, а також для видалення поліпів. До речі, за статистикою, в процесі профілактичних оглядів, поліпи виявляють у 4% пацієнтів.
ПІДГОТОВКА ДО ПРОВЕДЕННЯ ПРОЦЕДУРИ КОЛОНОСКОПІЇ
Для проведення дослідження вкрай необхідно правильно підготувати пацієнта; в іншому випадку отримати об'єктивну картину і визначити патологію не вдасться. Підготовка полягає в прийомі спеціальних препаратів, що мають проносні властивості (фортранса, діагнола, ендофалька). Завдяки цим препаратам відбувається очищення кишечника. Крім того, кілька днів слід дотримуватися так званої безшлаковой дієти. Напередодні і в день дослідження необхідно вдатися до повного голодування.
ПРОВЕДЕННЯ ПРОЦЕДУРИ КОЛОНОСКОПІЇ
Після виконання всіх підготовчих заходів можна приступати до дослідження. Пацієнта укладають на лівий бік, при цьому його ноги зігнуті в колінах. Лікар вводить колоноскоп до прямої кишки, після чого туди закачується повітря. Тепер фахівець може розпочати вивчення стінок кишечника на екрані монітора. Картинка дозволяє отримати інформацію про дрібні зміни в тканинах. Лікар за допомогою колоноскопа має також можливість робити знімки всіх ділянок, де є патології.
Прилад має спеціальні маніпулятори, за допомогою яких здійснюється забір тканини, а також видалення поліпів. Поліп видаляють спеціальної петлею, захопивши його за шийку. Для усунення кровотечі на місці поліпа використовується лазерне припікання. Вся процедура займає від 15 до 30 хвилин, після її закінчення необхідно вивести повітря з кишкового тракту.
Слід зазначити, що під час процедури може відчуватися больовий синдром (в період закачування повітря, забору тканини і видалення поліпа). Однак біль дуже швидкоплинний.
Діагностика не проводиться пацієнтам, у яких є такі захворювання:
інсульт, інфаркт, аневризма аорти; гіпертонія;
різні форми колітів (виразковий в стадії загострення, блискавичний);
легенево-серцева недостатність, атеросклероз.
ПРОЦЕДУРА КОЛОНОСКОПІЇ УВІ СНІ
Існують певні категорії пацієнтів, для яких процедура колоноскопії пов'язана зі значними больовими відчуттями. У таких випадках вона застосовується уві сні. Йдеться, зокрема, про пацієнтів зі спайками в кишечнику, про людей з підвищеним порогом больової чутливості, а також дітей до 12 років.
ПРОХОДЖЕННЯ КОЛОНОСКОПІЇ В МЦ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»
Фахівці медичного центру «Оксфорд Медікал» мають всю необхідну апаратуру, досвід і професіоналізм для здійснення цієї діагностики.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРОЦЕДУРУ