Якісна підготовка – запорука успішного обстеження! Лікарі ендоскопісти медичного центру «Оксфорд Медікал» підготували для пацієнтів кілька важливих порад, як правильно підготуватися до діагностичної колоноскопії і які саме нюанси необхідно врахувати.
Нагадуємо, що обстеження проводиться за попереднім записом! З турботою про ваш час і ваш комфорт.
ЗАПИСАТИСЯ НА ОБСТЕЖЕННЯ
Діагностична колоноскопія – це метод ендоскопічного обстеження слизової оболонки прямої та товстої кишки і частково термінального відділу клубової кишки. Лікар обстежує порожнину кишки зсередини за допомогою гнучкої тонкої трубки – колоноскопа, який вводиться через анальний отвір.
Колоноскоп обладнаний оптичним приладом, який забезпечує візуалізацію стінок кишки на 360 градусів. Завдяки сучасному технічному забезпеченню лікар ендоскопіст може побачити зображення у високій роздільній здатності на екрані з багаторазовим збільшенням. Відео процедури можна зберігати та записувати на елеронний носій, що часто необхідно хірургам перед плановими операціями на товстій кишці.
Щоб бути максимально готовими до процедури, ми радимо детально проговорити всі деталі проведення її із лікарем ендоскопістом перед підписанням згоди, подумати над анестезіологічним супроводом, за погодженням із лікарем прийняти седативний препарат перед обстеженням.
Як якість підготовки впливає на якість діагностики?
Колоноскопія виконується з метою ранньої діагностики новоутворень товстої кишки, запальних захворювань, виявлення джерела кровотечі, видалення сторонніх тіл та ін.
Під час обстеження лікар детально оглядає:
- забарвлення слизової оболонки;
- наявність ерозій чи виразок в слизовій оболонці, вогнищ запалення;
- наявність поліпозних утворень, розростань;
- посилений судинний малюнок і ризики розвитку кровотечі;
- рівень розташування утворень та їх протяжність;
- наявність слизу, крові, сторонніх тіл та ін.
При повноцінному очищенні товстої кишки від калових мас ми можемо побачити зміни на рівні кількох міліметрів. Проте при неправильній підготовці часто трубка ендоскопа не проходить навіть за ректосигмовидний кут у зв’язку із об’ємними каловими масами. Відповідно, втрачається вся діагностична цінність обстеження.
Щоб такої неприємності не сталося і у вашому випадку, рекомендуємо дотримуватися порад лікаря щодо підготовки до колоноскопії.
Харчування і питний режим
Корекцію раціону бажано починати навіть за 5-7 днів до обстеження, якщо вам, звісно, дозволяють обставини і діагностика проводиться не в ургентному порядку:
- виключіть продукти з борошна: макарони, булочки, печиво, вареники та ін.;
- виключіть бобові та всі продукти, що викликають у вас метеоризм (гриби, кукурудза та ін.);
- обмежте споживання м’яса, надавайте перевагу курятині або індичці;
- у переддень обстеження, починаючи з 15 години – виключити прийом їжі, пити тільки воду і несолодкий чай.
Харчування дозволить покращити перистальтику, запобігти розвитку закрепу та метеоризму – підготувати кишківник до медикаментозного очищення.
Медикаментозне очищення товстої кишки
Перед колоноскопією лікарі призначають прийом послаблюючих засобів. Більшість з них випускаються у формі саше з порошком, який необхідно розвести на 0,5-1л води. Послаблюючі засоби стимулюють моторику кишки і сприяють евакуації будь-якого вмісту.
Схему прийому препарату визначає лікар, який скеровує пацієнта на обстеження. При цьому, лікар орієнтується на:
- вік пацієнта;
- вагу пацієнта;
- наявність можливих проти показів (кишкова непрохідність, кровотеча та ін.)
Терміни і інтервали прийому залежать напряму від того, на яку саме годину запланований запис на процедуру. Послаблюючі засоби починають діяти через 60 хвилин після першого прийому і дія їх закінчується через 2-3 години після останнього прийому. Порошок слід розчиняти виключного чистою негазованою водою і дотримуватися дозування лікаря!
Бажаємо, щоб діагностика минула для вас без зайвого стресу і негативу. Будьте здорові!
Зробіть перший крок до здорового життя – зателефонуйте нам зараз!
ЗАПИСАТИСЯ НА ОБСТЕЖЕННЯ