Рівень сучасної діагностики дозволяє чітко встановити діагнози, які ще 30 років тому були для лікарів чимось із категорії невідомого! Сучасні молекулярно-генетичні тестування, прицільна гістологічна діагностика, визначення мутацій генів – можна з невеличкого клаптика тканини, взятого шляхом прицільної біопсії.
В медичному центрі «Оксфорд Медікал» відтепер доступна можливість діагностики целіакії шляхом взяття біопсії слизової оболонки 12-палої кишки. Якісно, безпечно, інформативно!
ЗАПИСАТИСЯ НА ОБСТЕЖЕННЯ
Що варто знати про целіакію?

Целіакія – це мультифакторне захворювання тонкої кишки, пов’язане із розвитком синдрому мальабсорбції. Патогенез захворювання полягає у розвитку аутоімунного алергічного запалення слизової оболонки тонкої кишки, внаслідок реакції на глютен. При запальних змінах стінка кишки набрякає, різко порушується пристінкове травлення, всмоктування поживних речовин.
Глютен помилково вважається забороненим продуктом, що наче провокує ожиріння, раннє старіння та різні порушення в організмі. Це твердження не відповідає дійсності, адже насправді глютен міститься у багатьох важливих продуктах харчування, зокрема цільнозлакових продуктах, які стимулюють перистальтику кишківника, містять численні поживні речовини та мінерали.
У пацієнтів із целіакією виникає порушення на генетичному рівні, що різко не сприймає глютен. Перші прояви виникають у дитячому віці, коли батьки відзначають нездорову худорлявість дитини, відставання у фізичному та розумовому розвитку малюка, зміни на шкірі. У більш старшому віці основними проявами будуть часті діареї, несприйняття їжі, неперетравлені домішки їжі у калі, худорлявість, часто супутні гормональні порушення, емоційна нестабільність.
Як діагностувати целіакію?
Донедавна, єдине, на що опиралися лікарі при діагностиці целіакії – спостереження за клінічним перебігом та пошук зв’язку із споживанням глютену. На жаль, такий метод не несе точності і не є надійним для подальшого вирішення проблеми.
Станом на сьогодні, лікарі пропонують прицільне дослідження запально зміненої слизової оболонки 12-палої кишки, що дозволяє чітко виявити інфільтрацію білих кров’яних тілець та встановити специфічні діагностичні маркери. Взяття матеріалу проводиться шляхом діагностичної відеогастродуоденоскопії.
Під час обстеження тонка гнучка трубка з освітленням і камерою проходить:
- ротоглотку;
- стравохід;
- всі відділи шлунка;
- і аж до 12-палої кишки з метою оцінки змін слизової оболонки.
У місці найбільшої інфільтрації 12-палої кишки лікар проводить взяття біоптату і миттєву коагуляцію ложа з метою запобігання кровотечі. Взяту ткану одразу поміщають у фіксуючий розчин і скеровують на гістологічне дослідження.
Діагностика целіакії в «Оксфорд Медікал»
Запорукою якісної діагностики та лікування є злагоджена робота мультидисциплінарної команди медиків: гастроентеролога, ендоскопіста, патогістолога, дієтолога, генетика.
Целіакія часто проявляється атиповими формами, тому опиратися суто на клінічний досвід – неправильно для лікаря. Необхідно довіряти сучасним методам діагностики, які проявили високу результативність та точність.
Медичний центр «Оксфорд Медікал» пропонує безпечне і якісне виконання відеогастродуоденоскопії та максимально щадне взяття достатньої для діагностики кількості біоптату. Досвід та професійні навички наших лікарі є беззаперечним аргументом, тому варто довіритися саме нам.
Дізнатися більше із записатися на прийом лікаря ви можете забронювавши дзвінок, або заповнивши форму заявки на нашому сайті:
ЗАПИСАТИСЯ НА ОБСТЕЖЕННЯ