Поліп, який може в будь-яку мить почати свою трансформацію у злоякісний процес – спостерігати чи видаляти? Медичний центр «Оксфорд Медікал» пропонує ендоскопічне видалення поліпів товстої кишки із анестезіологічним супроводом! Якісно, безпечно і надійно!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Поліп – це епітеліальне утворення, що виникає на слизових оболонках верхніх дихальних шляхів, сечового міхура, порожнини матки, шлунка, товстої кишки та ін. Поліпи діагностують, як в осіб молодого віку, так і в старших пацієнтів. Здебільшого поліпи є безсимптомними утворами, проте ми мусимо наголосити, що поліпи товстої кишки найбільш схильні до переродження у колоректальний рак.
Чи можуть певні симптоми вказувати на поліп кишечника?
Клінічні прояви поліпів залежать від їх розмірів та рівня розташування. Невеликі поліпи в товстій кишці можуть роками не виказувати свого існування і, на жаль, виявлятися вже у формі малігнізованого утворення під час планової колоноскопії. Іноді при травматизації поліпа в калі можуть з’являтися невеликі прожилки крові темного забарвлення.
Поліпи прямої кишки більш багаті на симптоматику за рахунок численних рецепторів у прямій кишці, які вказують на наявність стороннього утвору:
- хибні позиви в туалет, відчуття неповного спорожнення прямої кишки;
- патологічні домішки в калі (слиз, прожилки світлої крові);
- пальпаторне відчуття поліпа (при розташуванні у нижньоампулярному відділі);
- закрепи;
- відчуття дискомфорту, іноді тягнучі болі внизу живота.
Якщо поліпи середньоампулярного та нижньоампулярного відділів прямої кишки можна пропальпувати пальцем під час ректального огляду у лікаря, то поліпи товстої кишки діагностують виключного шляхом ендоскопічної візуалізації.
Які поліпи можна видаляти ендоскопічно?
На жаль, не кожен поліп, виявлений ендоскопічно, можна миттєво видалити. На це впливають багато факторів, які повинен врахувати лікар ендоскопіст:
- розміри – поліпи понад 0,5см на широкій основі рекомендовано видаляти лапароскопічно шляхом колотомії, адже при ендоскопічному видалення високі ризики перфорації кишки з подальшими ускладненнями;
- ймовірна глибина вростання утворення – важливий показник скерування до хірурга;
- життєві показники пацієнта (наявність серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, гепатиту та ін.)
- прийом антикоагулянтів і показники МНВ (при ризику кровотечі видалення утворення слід відтермінувати);
- розташування поліпа на згині кишки, що ускладнює процедуру.
Тому перед видаленням поліпа лікар ендоскопіст повинен зважити всі «за» і «проти», погодити це рішення із пацієнтом попередньо, а також із лікарем анестезіологом, який відповідає за седацію пацієнта. Також варто врахувати онкоанамнез пацієнта (наявність у кровних родичів колоректального раку, ризики рецидиву після видалення, можливість синхронної полінеоплазії та ін.)
Видалення поліпів кишечника в «Оксфорд Медікал»
Поліпектомія, також як і класична діагностична колоноскопія, потребує відповідної підготовки. Необхідно провести повноцінне очищення товстої кишки, щоб залишки калу не ускладнювали перебіг обстеження. Особливості підготовки зі схемою прийому послаблюючого препарату пацієнту під час запису надає лікар або адміністратор. Також ми рекомендуємо на кілька днів перед обстеженням виключити вживання м’яса, хлібобулочних виробів, бобових.
Процедура за потреби може проводитися із застосуванням внутрішньовенної седації пацієнта під спостереженням лікаря анестезіолога.
Тривалість поліпектомії залежить від типу розташування утвору і може зайняти від 2 до 15 хвилин. Ложе видаленого утворення коагулюють з метою запобігання кровотечі. Пацієнту рекомендовано уникати фізичних навантажень та перегрівання протягом кількох днів після видалення.
«Оксфорд Медікал» пропонує виконання процедури у безпечних комфортних умовах із залученням сучасного обладнання. Нам довіряють своє здоров’я!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ