На слизовій оболонці шлунку, прямої і товстої кишки можуть з'являтися доброякісні новоутворення, що іменуються поліпами. Вони дуже розрізняються за розмірами та формою і можуть локалізуватися поодинці або "колонією". Основною небезпекою, пов'язаною з поліпами, є те, що вони здатні трансформуватися в злоякісне утворення. У зоні ризику виникнення поліпів кишечника перебувають люди категорії 50+, хворі цукровим діабетом, курці, а також особи, що мають спадкові ознаки.
У поліпів шлунку схожі причини виникнення. Тут теж грає роль спадковість, крім того до їх появи можуть бути причетні бактерії Helicobacter pylori і перенесені гастрити. Чоловіки більше схильні до цього захворювання, ніж жінки.
СИМПТОМИ НАЯВНОСТІ ПОЛІПІВ У ШЛУНКУ ТА КИШКІВНИКУ
Симптомами присутності поліпів в шлунку можуть бути класичні ознаки проблем травної системи:
відчуття тяжкості в шлунку;
відсутність або погіршення апетиту;
метеоризм і відрижка;
нудота, блювота, проблеми із випорожненням.
Слід мати на увазі, що подібні симптоми характерні для випадків, коли поліпи поєднуються з гастритом або виразковою хворобою; в інших варіантах їх наявність може бути ніяк не виражена.
На пізніших стадіях розвитку хвороби вона може супроводжуватися болями в попереку, в ділянці живота або під лопатками.
Подібна ситуація виникає з поліпами у кишечнику. Якщо поліп невеликого розміру і захворювання знаходиться на ранній фазі - воно практично нічим себе не проявляє. Тому колоноскопія залишається найбільш надійним методом виявлення поліпа.
ВИДАЛЕННЯ ПОЛІПІВ (ПОЛІПЕКТОМІЯ) У ШЛУНКУ ТА КИШКІВНИКУ
Поліпи із слизової оболонки шлунку видаляють методом ендоскопічної операції. При досить великій різноманітності можливостей цей метод вважається найбільш безпечним і тому - найпоширенішим. Перед операцією пацієнт приймає розчин бікарбонату натрію, який сприяє розчиненню шлункового слизу.
Видалення поліпів з кишечника здійснюється за допомогою колоноскопії. Фахівець висікає поліп способом, описаним вище, або за допомогою ножиць біопсії. Як правило, невеликі поліпи витягаються повністю, ті, що більші - частинами.
ПРОЦЕДУРА ПОЛІПЕКТОМІЇ В МЦ "ОКСФОРД МЕДИКАЛ"
Висококваліфіковані хірурги-ендоскопісти медичного центру "Оксфорд Медикал" здійснюють операції з видалення поліпів на сучасному якісному устаткуванні.
Сама процедура здійснюється за допомогою ендоскопа. Поліп "прихоплюється" спеціальною петлею, відсікається і ендоскопом витягається назовні. Матеріал має бути спрямований на гістологію, а через 2 тижні пацієнта слід обстежити повторно. Поліпектомія шлунку не проводиться в таких випадках:
якщо існує ризик шлункової кровотечі;
за наявності кардіостимуляторів;
у разі загального важкого стану пацієнта.
РЕАБІЛІТАЦІЯ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ ПО ВИДАЛЕННЮ ПОЛІПІВ У ШЛУНКУ ТА КИШКІВНИКУ
Впродовж двох тижнів після поліпектомії шлунку необхідно провести оцінку процесу загоєння. Для цього пацієнтові пропонується гастроендоскопія. Необхідним елементом успішного одужання є лікувальна дієта.
Реабілітація після видалення поліпів кишечника також включає дієту, крім того, пацієнтові слід обмежувати себе у фізичній активності і термальних процедурах. Завжди слід пам'ятати, що існує ризик повторного утворення поліпів. Виходячи з цього потрібна постійна профілактика захворювання.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРОЦЕДУРУ