Ендоскопічне видалення утворень шлунку з подальшою гістологічною верифікацією – доступно в медичному центрі «Оксфорд Медікал»! Ми надаємо комфортні та безпечні умови і гарантуємо професійне виконання процедури!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Поліпи – це епітеліальні нарости, які часто діагностуються на слизових оболонках порожнистих органів. Більшість типів поліпів рекомендовано видаляти, якщо це дозволяють обставини, оскільки поліпи травного тракту несуть за собою високі ризики переродження у злоякісне новоутворення, розвитку кровотечі та ін.
Що варто знати про поліпи шлунка?
Поліпи шлунка діагностуються не настільки часто, як поліпи товстої кишки, проте ризики від них не менш небезпечні. Поліпи можуть бути фіброзними, ворсинчастими і тд.
Першопричиною розвитку поліпів у шлунку є спадковий фактор. Якщо у родичів діагностовано поліпи, це має стати для вас важливою причиною записатися на планове обстеження шлунку. Посприяти розвитку поліпів може інвазія хелікобактерної інфекції, гіперкислотні стани, прийом деяких ліків, що впливають на слизову оболонку шлунку, вживання токсичних речовин.
Поліпи невеликих розмірів не супроводжуються симптоматично і виявляються здебільшого випадково після час гастроскопії. Великі поліпи можуть викликати у пацієнта скарги на:
- шлунковий дискомфорт;
- відрижку;
- відчуття важкості та розпирання після прийому їжі;
- помірні ниючі болі у шлунку;
- чорний кал (травматизація поліпа призводить до його кровоточивості, а кров, зв’язуючись із соляною кислотою шлунку, набуває чорного кольору).
Якщо ви звернули увагу на ці симптоми, радимо звернутися до лікаря гастроентеролога і запланувати діагностичну відеогастроскопію.
Чи всі поліпи шлунку необхідно видаляти?
Поліпи, які не супроводжуються активною кровотечею, не потребують ургентного видалення. Лікар повинен дати пацієнту час вирішити, ознайомити пацієнта зі всіма ризиками видалення і наслідками, якщо пацієнт утримається від процедури. У деяких випадках поліпи не підлягають ендоскопічному видаленню, доводиться скеровувати пацієнта на хірургічну резекцію шлунку (клиновидна, субтотальна та ін.).
Чому лікарі рекомендують все-таки видаляти поліпи у шлунку?
- Ризик кровотечі. При травматизації великого поліпа може виникнути об’ємна кровотеча, і що найгірше, пацієнт не знатиме про це і не звертатиметься до лікаря. Порожнинна кровотеча починається із зниження артеріального тиску, появи холодного поту, мерзлякуватості, слабкості, інколи можливе блювання чорним вмістом, а вже через кілька годин – чорний кал.
- Великі поліпи погіршують якість життя пацієнта і звісно ж впливають на його емоційний стан.
- Високі ризики злоякісного переродження вимагають якщо не негайного видалення, то принаймні динамічного спостереження (не менше 1 разу на 6 місяців – контрольна гастроскопія).
Протипоказана процедура при утвореннях великих розмірів, активній кровотечі, порушеннях згортання крові, супутній некомпенсованій серцево-судинній патології.
Ендоскопічне видалення поліпів шлунку в «Оксфорд Медікал»
Плануючи хірургічне втручання, лікар повинен починати вибір з найменш інвазивних та безпечних методик. В медичному центрі «Оксфорд Медікал» у Вінниці доступна послуга видалення поліпів малих розмірів ендоскопічним шляхом – без розрізів на шкірі. За допомогою сучасного обладнання та майстерності лікарів ендоскопістів.
Під час виконання процедури лікар за допомогою гнучкої трубки ендоскопа детально оцінює стравохід, шлунок, 12-палу кишку. При наявність показань і технічної можливості, лікар повністю видаляє утворення в межах здорових тканин. Утворення миттєво занурюють у фіксуючий розчин і скеровують на гістологічне дослідження.
Безпечно, якісно, надійно! Нам довіряють своє здоров’я!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ