Лікування захворювань щитоподібної залози в медичному центрі «Оксфорд Медікал» у Вінниці – ми гарантуємо якісний та професійний підхід! Провідні консервативні методики лікування, гострого, підгострого та аутоімунного тиреоїдиту, вузлового та дифузного зобу, патології паращитоподібних залоз.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Захворювання щитоподібної залози бувають первинними або вторинними. Вторинні – це наслідок перенесених інфекційних захворювань. Підгострий тиреоїдит вважається вторинним запальним ураженням щитоподібної залози, обумовленим вірусним навантаженням. В медичних колах також можна зустріти такі назви нозології, як тиреоїдит де Кервена, гігантоклітинний тиреоїдит, гранулематозний тиреоїдит.
Причини розвитку підгострого тиреоїдиту
Щодо причин розвитку підгострого тиреоїдиту, як ми й зазначали, лікарі визначають вплив вірусних захворювань, коли чітко встановлено, що гострий тиреоїдит викликаний бактеріальною інфекцією. Найчастіше збудниками підгострого тиреоїдиту виступають аденовірусна інфекція, вірус Епштейн-Барра, збудник інфекційного мононуклеозу, збудник паротиту, вірус Коксакі та ін.
Звісно, ж вірусні захворювання не є обов’язковою передумовою розвитку підгострого тиреоїдиту. Більш схильними до захворювання є пацієнти, в яких встановлено носійство генів HLA-BW35 HLA-DR5), що наштовхує на висновок про спадковий характер захворювання та схильність до аутоімунного процесу.
Який перебіг підгострого тиреоїдиту?
Проникнення вірусних агентів провокує розвиток запального процесу, що веде до руйнування клітин щитоподібної залози. Руйнування фолікула призводить до масового вивільнення тиреоїдних гормонів та підвищення їх рівня у крові (гіпертиреоїдна стадія). Рецептори реагують на високий рівень Т3 і Т4 у крові, передаючи до гіпофіза сигнал щодо необхідності зменшення тиреотропного гормону. Тиреотропний гормон в нормі повинен активувати здорові клітини щитоподібної залози, проте внаслідок зниження ТТГ розвивається гіпотиреоїдна стадія.
Клінічно підгострий тиреоїдит виглядає наступним чином:
- пацієнт скаржиться на біль в ділянці передньої поверхні шиї;
- підвищується температура тіла (в межах до 38,2°С);
- щитоподібна залоза помірно збільшена в розмірах, чутлива при пальпації;
- пацієнт відзначає посилену серцево-судинну діяльність: тахікардію, різкі зміни артеріального тиску, задишку, швидку втому;
- виникає тремтіння рук, тремтіння усього тіла (при гіпертиреоїдній стадії), виникають високі ризики тиреотоксикозу.
Симптоматика наростає різко, часто через декілька днів після перших загальних проявів вірусного захворювання. На кінцевих стадіях уражені фолікули заміщуються фіброзною тканиною, виникає стійкий гіпотиреоз.
Діагностика та лікування підгострого тиреоїдиту
Діагностика базується на даних загального огляду, анамнезу пацієнта, візуальної діагностики та даних лабораторного дослідження. Діагностика підгострого тиреоїдиту включає огляд лікаря, УЗД щитоподібної залози, обстеження на Т3, Т4, ТТГ, АТ до ТПО, загальний аналіз крові, ПЛР-тестування на вірусні захворювання.
Лікування варіюється в залежності від того, на якій стадії захворювання пацієнт звернувся до лікаря. Першочергово – протизапальна терапія, корекція гемодинаміки, симптоматична терапія. На стадії гіпотиреозу призначається замісна гормональна терапія. У тяжких випадках – рекомендовано глюкокортикостероїди.
Курс лікування призначається лікарем ендокринологом, який в подальшому вестиме пацієнта і за потреби коригуватиме призначення.
Наші лікарі гарантують дбайливе ставлення та позитивний результат лікування. Відчуйте знову радість життя без болю, втоми та дратівливості. МЦ «Оксфорд Медікал» – ваш шлях до перемоги над підгострим тиреоїдитом.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ