Лікування цукрового діабету та його наслідків за сучасними рекомендаціями – в медичному центрі «Оксфорд Медікал» у Вінниці. Повноцінне ведення пацієнта у провідних фахівців!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Цукровий діабет – поширена патологія, яка небезпечна своїми вторинними ускладненнями. При неповноцінній компенсації рівня глюкози в крові лікарі часто зустрічаються із такими ускладненнями як діабетична ангіопатія (ретинопатія, нефропатія, макроангіопатія) та діабетична нейропатія.
Що варто знати про діабетичну нейропатію?
Діабетична нейропатія – це патологія периферичної нервової системи, обумовлена стійкою декомпенсацією рівня глюкози в крові. Захворювання виникає внаслідок метаболічних розладів трофіки нервових волокон.
В більш ніж 50% випадків ми діагностуємо діабетичну нейропатію у пацієнтів із понад 15-річним стажем цукрового діабету. Проте, на жаль, часто до нас звертаються пацієнти із вперше виявленим цукровим діабетом і наявним багажем супутніх ускладнень у вигляді нейропатій та ангіопатій.
Яким чином розвивається нейропатія? Стійка гіперглікемія сприяє активізації ферменту альгоредуктази, яка призводить до накопичення у нервових волокнах продуктів обміну (сорбітол, фруктоза). Це призводить до зниження рівня міозитолу, який відповідає за роботу натрієвих каналів. Натрій затримується у нервовій тканині, порушується провідність нерва, виникає його гіпоксія.
Тому, головна причина діабетичної нейропатії – стійке підвищення рівня глюкози та відсутність повноцінної компенсації.
Види діабетичної нейропатії
Діабетична нейропатія поділяється на хронічну сенсорно-моторну та автономну нейропатію.
Хронічна сенсорно-моторна нейропатія характерна вираженим больовим синдромом, особливо вночі, спотворенням чутливості по ходу периферичного нерва, частими судомними спазмами м’язів. Пацієнти відзначають виражену слабкість у м’язах, що не пов’язана із фізичними навантаженнями.
Автономна нейропатія вказує на порушення вегетативної нервової системи. Поділяється на:
- Клініко-маніфестну форму – розлади потовиділення, порушення потенції у чоловіків, диспепичні розлади (діарея, нудота), розлади скорочення сечового міхура, ортостатична гіпотензія (потемніння в очах та запаморочення при зміні положення тіла).
- Безсимптомну форму – стрибки артеріального тиску, безладна зміна розмірів зіниці, порушення гемодинаміки.
Діагностика та лікування діабетичної нейропатії
Веденням пацієнтів із діабетичною нейропатією займаються лікар ендокринолог і невропатолог. Завданням лікаря ендокринолога є досягнення компенсації рівня глюкози та запобігання розвитку вторинних ускладнень. Лікарі проводять оцінку больового синдрому, порушень чутливості, збереження сухожилкових рефлексів, оцінку стану вегетативної нервової системи.
Основними етапами лікування є: компенсація глікемії, нейротропна терапія - лікування препаратами альфа-ліпоєвої кислоти, симптоматична терапія, знеболення, фізіотерапевтичні процедури, реабілітація пацієнта. За потреби, у процес лікування залучаються спеціалісти суміжного фаху (кардіолог, гастроентеролог та ін.)
Повноцінне ведення пацієнта і турбота про його здоров’я – запорука успішного результату. Лікарі медичного центру «Оксфорд Медікал» у Вінниці гарантують надання якісної та кваліфікованої медичної допомоги кожному, хто переступить поріг клініки. Наша мета – здоровий і задоволений пацієнт!
Саме тут про ваше здоров’я піклуватимуться найкращі!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ