Лікування захворювань ендокринної системи – медичний центр «Оксфорд Медікал» у Вінниці гарантує комплексний мультидисциплінарний підхід для вирішення проблеми пацієнта! Якісно і професійно!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Сучасні спостереження лікарів над клінічними випадками наводять нас на висновок, що з часом рівень захворюваності на ендокринологічні захворювання значно підвищився, що особливо стосується порушень з боку статевих гормонів. Дедалі частіше до нас звертаються пацієнтки із типовими ознаками синдрому гіперпролактинемії.
Гіперпролактинемія – це стан, пов’язаний із стійким підвищенням у крові гормону пролактину. Пролактин виробляється задньою часткою гіпофіза і його підвищення є фізіологічною нормою у жінок в періоді лактації, оскільки цей гормон напряму пов’язаний із функцією грудного вигодовування та розвитку лактаційної аменореї.
Що включає в себе синдром гіперпролактинемії?
Прояви гіперпролактинемії можна поділити на симптоми, що пов’язані із порушенням циклу у жінки, гірсутний синдром і симптом галактореї (виділення молозива та грудного молока з соска, що не співпадають із періодом грудного вигодовування).
Щоб пацієнтам було більш доступно, наші лікарі виділяють наступні симптоми:
- часті затримки циклу, збільшення тривалості циклу (подібно до фізіологічної лактаційної аменореї у годуючих мам);
- зниження лібідо, сексуальні розлади, вагінальна сухість, біль під час статевого акту;
- надмірне оволосіння (за чоловічим типом);
- перерозподіл підшкірно-жирової клітковини за чоловічим типом (зменшення підшкірного жиру в ділянці сідниць та стегон, збільшення – в ділянці живота, пліч);
- пастозність обличчя, схильність до набряків;
- часті головні болі;
- схильність до різкої зміни настрою, помірна агресивність, дратівливість;
- гіпотонія.
У чоловіків також існує ймовірність гіперпролактинемії, проте проявляється вона тільки виділенням молока з грудної залози і пов’язана із новоутвореннями гіпофіза. Це явище діагностується доволі рідко.
Причини розвитку синдрому гіперпролактинемії
Основна причина – надмірне вироблення гормону пролактину. Якщо в годуючої мами пролактин виробляється гіпофізом, як рефлекторна реакція на часте прикладання дитини до грудей, то в випадку патології лікарі в першу чергу шукають саме новоутворення.
Гормонпродукуючі пухлини гіпофіза, на жаль, діагностуються частіше, аніж ми того очікували. Гіперпролактинемія може бути наслідком новоутворення саме в задній частці гіпофіза.
Також гіперпролактинемія часто виникає на тлі гінекологічних захворювань (синдрому полікістозних яєчників), захворювань щитоподібної залози, кори наднирників.
Навіть спосіб життя людини може посприяти розвитку гіперпролактинемії. Встановлено, що тютюнопаління підвищує ризики захворювання у 20 разів, а прийом деяких лікарських препаратів може призвести до підвищення пролактину у крові.
Діагностика та лікування синдрому гіперпролактинемії
Діагностика полягає у визначенні рівня пролактину протягом доби, візуальній діагностиці (МРТ головного мозку, КТ турецького сідла(утворення в тілі клиноподібної кістки черепа людини у вигляді заглибини, що нагадує за формою сідло), обстеженні на предмет супутньої патології.
Понад 90% пролактином (новоутворень гіпофіза) є доброякісними і не потребують хірургічного втручання. Досвід наших лікарів дозволяє провести повноцінну консервативну корекцію рівня пролактину в крові завдяки дофамінергічним агоністам, препаратам бромкриптину, похідним ерголіну та ін. Ці засоби найчастіше застосовуються при пролактиномах, адже вони дозволяють значно зменшити утворення у розмірах і без побічної неврологічної симптоматики суттєво знизити рівень пролактину.
Гінекологічні причини коригуються спільно із лікарем гінекологом.
Гіперпролактинемія – не вирок, адже захворювання піддається повноцінному лікуванню. Завітайте на консультацію до лікарів медичного центру «Оксфорд Медікал» у Вінниці – тут вам нададуть якісну медичну допомогу!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ