Дерматологія медичного центру «Оксфорд Медікал» у Вінниці пропонує комплексне лікування утворень шкіри різного генезу з дотриманням уніфікованих клінічних протоколів та світових гайдлайнів. Ми гарантуємо результат!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Контагіозний молюск – це захворювання шкіри вірусного походження, що полягає у формуванні поодиноких та згрупованих множинних вузлів, які з часом формують конгломерати (об’єднання) і розпадаються. Варто зазначити, що вірус активний тільки в клітинах плоского епітелію, тому ми діагностуємо саме ураження шкірних покривів.
Особливості розповсюдження контагіозного молюска
Щоб вберегтись від захворювання, варто зрозуміти його епідеміологію. Збудником є ортопоксовірус контагіозного молюска (MCV). Джерелом інфекції є хворій пацієнт або безсимптомний носій вірусу. Контагіозний молюск передається контактним шляхом, тобто пацієнт може заразитися дотиком або через користування спільними предметами побуту. Також ми діагностуємо статевий шлях передачі збудника.
В яку пору року найбільші ризики зараження контагіозним молюском? Частіше з контагіозним молюском звертаються у літню пору, коли активний період спеки та підвищена вологість. Найбільш схильними до захворювання є особи, у який фізіологічно знижені бар’єрні властивості шкіри: немовлята, пацієнти похилого віку, пацієнти з імунодефіцитом.
Клінічні прояви контагіозного молюска
Тривалість інкубаційного періоду (час між першим контактом зі збудником та першими симптомами) складає близько 2-12 днів. Симптоми контагіозного молюска наступні:
Первинний елемент захворювання – вузлики блідого тілесного кольору 1-5мм, що помірно виступають над шкірою. Спочатку вузлики поодинокі, потім вони розмножуються, зливаються. Найчастіше вузлики локалізуються в ділянці стегон, сідниць, зовнішніх статевих органів, в зоні складок та згинальних поверхонь.- Вузлики не болючі, але часто супроводжуються свербежем.
- Виражений неестетичний дефект.
- В міру еволюції процесу, вузлики збільшуються, розкриваються і в місці розпаду візуалізуються сирнисті білі виділення.
- При розпаді виникає ризик приєднання вторинної інфекції – проникнення патогенної флори, що ускладнюється гнійним процесом, інтоксикацією, вираженим запальним процесом.
Лікарі дерматологи також виокремлюють атипові форми контагіозного молюска: солітарний молюск, екзо/ендофітний молюск, молюск на ніжці, піогенний молюск. Ускладнюють діагностику прийом стероїдних препаратів, променеве лікування, хіміотерапія та ін.
Лікування контагіозного молюска в «Оксфорд Медікал» у Вінниці
Для повноцінної діагностики та лікування необхідно залучати мультидисциплінарну команду лікарів: дерматолог, інфекціоніст/імунолог. Діагностика включатиме не тільки базовий огляд та опис елементів висипу, а й лабораторні обстеження: бактеріальний посів виділень (дифдіагностика), цитологічне дослідження, ПЛР тестування.
Щоб досягти необхідного ефекту лікування, варто ліквідувати вогнища молюска і провести місцеве та загальне медикаментозне лікування: етіотропна терапія, противірусна терапія, профілактика бактеріальних ускладнень. Категорично не рекомендуємо займатися самолікуванням, припікати, змащувати, видавлювати вузлики, оскільки ви тільки посприяєте розповсюдженню захворювання.
Дерматологи медичного центру «Оксфорд Медікал» у Вінниці пропонують видалення вузлів контагіозного молюска радіохвильовим методом, що дозволяє мінімізувати втручання і максимально щадно видалити уражену тканину з повноцінним естетичним ефектом. Ми гарантуємо якісний результат, індивідуальний підхід, турботу про пацієнта!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ