Рожеві плями на шкірі потрібно не приховувати, а лікувати! Сучасна дерматологія в медичному центрі «Оксфорд Медікал» – наші лікарі допоможуть позбутися проблеми у найкоротші терміни.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Розацеа (рожеві вугрі) – це запальне ураження шкіри неінфекційної природи, що проявляється появою пігментованих червоних плям, папул, судинних зірочок. Схильність до розвитку розацеа проявляється у 1-20% населення (що обумовлено кліматичним поясом та типом шкіри людини).
Причини появи розацеа
Розацеа найбільш притаманно пацієнтам із світлою шкірою, у яких найбільш чутливий фототип (руде волосся, ластовиння, світле волосся). Чітко причину захворювання встановити важко, лікарі дерматологи схиляються до генетичного обумовлення із мультифакторіальним тригерним фактором. Тригерами розвитку розацеа виступають:
перенесені інфекційні захворювання шкіри;- стан після надмірного сонячного опромінення;
- дефіцит поживних речовин та мікроелементів;
- тривога та стрес;
- аутоімунні захворювання в анамнезі;
- частий прийом алкоголю та препаратів, які розширюють судини;
- схильність до атопії, алергічних захворювань;
- перенесені захворювання з групи герпесвірусних інфекцій;
- реакція на перенесену вакцинацію;
- захворювання судин;
- негативний вплив кліматичних умов (сухий клімат, холод та ін.);
- тривалий прийом стероїдних препаратів;
- ендокринні захворювання.
Найчастіше плями виникають саме після тривалого контакту з ультрафіолетом. Тому важливо остерігатися прямих сонячних променів та не забувати про сонцезахисні засоби.
Клінічні прояви розацеа
Розацеа проявляється здебільшого у молодому віці до 30 років після впливу пускового чинника. Елементи висипу змінюються, і ця еволюція протікає у 4 стадії:
- І стадія (еритематозна) – поява червоних плям на шкірі неправильної форми;
- ІІ стадія (папульозна) – плями перетворюються на папули;
- ІІІ стадія (пустульозна) – приєднується вторинна інфекція, папула набуває порожнини, яка заповнена гнійним вмістом;
- IV стадія (інфільтративна) – на шкірі виникають численні вторинні зміни, порушується рельєф поверхні шкіри.
Наші лікарі дерматологи також хочуть звернути вашу увагу на специфічні форми, які проявляються на окремих ділянках тіла. Еритематозно-телеагніектатичне розацеа обличчя проявляється почервонінням та набряком обличчя, формуванням судинних зірочок на щоках, крилах носа, лобній ділянці. Пацієнта також турбуватимуть суб’єктивні місцеві симптоми: печіння та свербіж. При приєднанні вторинної інфекції виникає папуло-пустульозний вид, що характерний переродженням плям у об’ємні утвори та гнійники. Фіматозна форма часто притаманна чоловікам і характерна появою горбистостей на шкірі, ущільненням та інфільтрацією.
Існує форма, що уражає тканин навколо очей – офтальморозацеа. Виглядає наче блефарит, пацієнт скаржиться на набряк повік, почервоніння, печіння та свербіж, сухість очей, порушення гостроти зору.
Діагностика та лікування розацеа
Розацеа – це багатофакторне захворювання, яке потребує комплексного підходу у лікуванні. Курс лікування формується індивідуально після додаткових обстежень (загальний огляд, мікроскопія мазків відбитків з утвору, бактеріологічного посіву виділень з елементів висипу та ін.).
Лікарі дерматологи МЦ «Оксфорд Медікал» призначають:
- системне медикаментозне лікування;
- топічні засоби;
- корекцію харчування з виключенням алергеновмісних продуктів;
- профілактику фотосенсибілізації;
- професійний догляд (щоденні домашні доглядові процедури і маніпуляції в кабінеті лікаря);
- апаратні процедури.
Наша мета – досягти ремісії захворювання та запобігти небажаним ускладненням. Довіртесь спеціалістам медичного центру «Оксфорд Медікал» – ми гарантуємо дбайливий професійний підхід до кожного пацієнта.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ