Проблеми зі шкірою застали вас у найнезручніший момент? Не варто хвилюватися! Команда професіоналів медичного центру «Оксфорд Медікал» допоможе – швидко, безпечно і якісно! Адже до нас звертаються за результатом і отримують його!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
При зниженні опірності організму шкіра є більш вразливою перед патогенними та умовно-патогенними збудниками: вірусами, бактеріями, грибками. Часто на тлі загального виснаження організму, на шкірі виникає специфічний висип, що здебільшого вказує на грибкову природу – виникає лишай. Одним із найбільш поширених підвидів лишаю є висівковоподібний (різнокольоровий) лишай.
Що викликає висівковоподібний лишай?
Висівковоподібний лишай – це грибкове захворювання шкіри, викликане грибком роду Pityrosporum Orbiculare. Грибок вражає роговий шар епідермісу, активно розростається і передається від хворої людини до здорової контактним шляхом (через дотик, предмети побуту).
Для розвитку захворювання необхідний тривалий контакт із збудником, знижена імунна опірність організму, а також бодай один із цих факторів:
перенесені вірусні захворювання, що призвели до виснаження організму;- носіння тісного синтетичного одягу, що часто натирає делікатні ділянки шкіри;
- підвищена вологість шкіри;
- наявність в анамнезі цукрового діабету, вираженої схильності до гнійничкових захворювань шкіри;
- тривалий прийом цитостатиків, кортикостероїдів, перенесена поліхіміотерапія, променева терапія;
- часта травматизація шкіри.
Сприятливе середовище для розвитку та розмноження тільки прискорює розвиток захворювання та його поширення у популяції. Більш схильними до висівковоподібного лишаю є підлітки та чоловіки молодого віку (за рахунок різкого підвищення тестостерону у пубертатні та посиленої пітливості).
Ознаки висівковоподібного лишаю
Захворювання часто називаю в народі «різнокольоворим», адже це пов’язано із типовими елементами висипу – рожевими, білими та коричневими плямами на шкірі, що контрастують із ділянками здорової шкіри. Різне забарвлення обумовлено тим, що проникаючи в товщу епідермісу, грибок порушує синтез меланіну у шкірі, що спочатку проявляється ділянками депігментації. Внаслідок запальної реакції у деяких ділянках розширюються дрібні капіляри судинної сітки, тому шкіра набуває рожевого, а згодом і яскраво-червоного кольору.
Поверхня цих плям часто вкрита лусочкою (висівковоподібною), яка супроводжується свербежем, лущенням, печінням шкіри. У місці плям шкіра є більш вологою.
Найчастіша локалізація елементів висипу: волосиста частина голови, шия, грудна клітка.
Діагностика та лікування висівковоподібного лишаю
Для успішного лікування необхідна повноцінна діагностика та ідентифікація збудника. Для діагностики залучають методи загального огляду, дерматоскопії (багатократного збільшення елементів висипу), діагностики під ультрафіолетом, мікроскопії мазків-відбитків з поверхні плям та зішкріб лусочок.
Результат гарантований комплексним підходом до лікування: системний вплив на організм (протигрибкові засоби) і місцева терапія (лікувальні розчини, мазі, креми, присипки). Перебіг лікування проводиться під чітким контролем лікаря дерматолога, який після оцінки динаміки, за потреби, зуміє вчасно провести корекцію курсу лікування.
Важливо ретельно обробити речі, якими користувався пацієнт під час перенесеного захворювання (одяг, предмети побуту , засоби особистої гігієни, постільна білизна), для запобігання повторного потрапляння збудника на шкіру.
Дерматологи медичного центру «Оксфорд Медікал» у Вінниці гарантують комплексне лікування для якісного результату. Наша мета – здоровий та задоволений пацієнт!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ