Видалення доброякісних новоутворень шкіри в сучасній багатопрофільній клініці. «Оксфорд Медікал» у Вінниці гарантує якісний результат без рецидивів!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Кератома – це доброякісне утворення шкіри, яке має вигляд бляшки з кіркою, що виступає найчастіше на відкритих ділянках шкіри, які піддаються УФ-випромінюванню.
Кератоми часто пов’язані з:
- віковими змінами;
- хронічною травматизацією шкіри;
- ендокринними захворюваннями (наднирники, щитоподібна залоза);
- впливом ультрафіолетового випромінювання;
- тривалим прийомом деяких лікарських засобів;
- дефіцитом мікроелементів, вітамінів та ін.
До появи кератом частіше схильні особи старшого віку, оскільки з віком еластичність та зволоження шкіри знижується (дефіцит колагену та еластину), шкіра більш чутлива до УФ-випромінювання.
Клінічні особливості кератом
Гістологічно кератоми поділяються на себорейні та синильні. Що їх відрізняє?
Себорейні кератоми – це жовтуваті, коричневі і навіть чорні бляшки овальної або грибоподібної форми, що можуть досягати від кількох міліметрів до кількох сантиметрів. Себорейна кератома починається з пігментованої плями на шкірі, яка з часом нашаровується кіркою зі зроговілих клітин.
Синильні кератоми – сіруваті бляшки, що найчастіше виникають на обличчі та пальцях рук. Найбільш притаманні пацієнтам від 40 років. Особливістю синильних кератом є схильність до кровоточивості при найменшому травмуванні. Небезпека їх полягає у високому ризику злоякісної трансформації – переродження у плоскоклітинний рак.
В яких випадках рекомендовано видаляти кератоми?
Встановити показання до видалення утвору можна тільки після визначення типу утворення. Тому першочергово необхідний огляд у лікаря, за потреби – цитологічне дослідження мазків відбитків чи біопсія утвору. Хочемо звернути увагу пацієнтів на встановлені показання до хірургічного видалення утворів:
- кератоми великих розмірів, які часто піддаються травматизації;
- кератоми на відкритих ділянках тіла, що постійно піддаються УФ-випромінюванню;
- утворення різко збільшується у розмірах;
- пацієнта турбує неестетичний вигляд утвору;
- утвір має ознаки синильної кератоми.
Коли не варто вдаватися до видалення? Стійкими протипоказаннями є гострі інфекційні захворювання, місцеві інфекції шкіри, порушення згортання крові. Також при наявності алергічної реакції на місцеві анестетики варто переглянути потребу у видаленні під загальною седацією.
Видалення кератом в «Оксфорд Медікал»
На жаль, консервативним шляхом позбутися кератоми неможливо. Креми, ін’єкції, лазер не надають необхідного ефекту і не гарантують відсутності рецидиву, а навпаки – схиляють утворення до розповсюдження. Єдиний дієвий метод – хірургічне видалення. В медичному центрі «Оксфорд Медікал» пацієнт має змогу позбутися утворення малотравматичним методом – шляхом радіохвильової ексцизії апаратом «Сургітрон».
Суть методу полягає в дії радіохвильового пучка, який дозволяє висікти патологічно змінену тканину і миттєво коагулювати дрібні судини. Радіохвильовий метод скорочує терміни повного загоєння, не потребує накладання швів і в рази знижує ризики гнійних ускладнень.
Процедура видалення триває кілька хвилин, виконується під місцевою анестезією (за умови відсутності реакції на анестетик), після чого лікар надає пацієнту рекомендації щодо догляду і відправляє видалений утвір на гістологічне дослідження.
Важливою умовою якісного результату є професійний підхід. «Оксфорд Медікал» у Вінниці гарантує
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ