Підвищена чутливість до сонячного випромінювання завдає значної шкоди пацієнту та призводить до проблем зі шкірою. Лікарі дерматологи медичного центру «Оксфорд Медікал» допоможуть вчасно виявити фотодерматоз і нададуть якісну медичну допомогу!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Фотодерматоз – це аутоімунне захворювання шкіри, викликане дією ультрафіолетового випромінювання (прямі сонячні промені). Наші спеціалісти дедалі частіше діагностують фотодерматоз у пацієнтів молодого віку.
Причини розвитку дерматозу
Вплив сонячного випромінювання є невід’ємним фактором синтезу вітаміну Д, обмінних процесів, стійкості гормонального фону. На жаль, у деяких пацієнтів внаслідок контакту із прямими сонячними променями розвивається стан, подібний до класичної алергічної реакції – так звана сонячна кропив’янка, яку лікарі називають фотодерматозом.
Механізм розвитку фото дерматозу полягає в активації імунної системи УФ-випромінюванням, внаслідок чого організм пацієнта виробляє антитіла проти власних клітин, у випадку фотодерматозу – проти внутрішньої стінки судин, які відповідають за кровопостачання шкіри.
Сонячні промені – не основана причина захворювання, а тільки чинник, який запускає весь механізм. Серед причин розвитку фотодерматозу лікарі виділяють:
- спадкову схильність;
- хронічні захворювання печінки, нирок;
- дефіцит вітамінів А, Д;
- колагенози;
- тривалий контакт шкіри із алергенами, побутовою хімією, антисептиками;
- перенесені травматичні ушкодження шкіри (опіки, поранення, вплив токсичних речовин).
Найбільш схильними до фотодерматозів є пацієнти зі світлою шкірою та рудим волоссям, зі схильністю до ластовиння.
Як клінічно виявити фотодерматоз?
Факт фотодерматозу можна встановити, коли поява алергічного висипу на шкірі напряму пов’язана із місцевим впливом ультрафіолету (з виключенням інших можливих алергенів). У сенсибілізованих пацієнтів перші шкірні прояви виникають здебільшого через 10 хвилин після контакту із сонячним випромінюванням. Як це виглядає:
- починається все з почервоніння та на набряку шкіри, яка найбільше піддавалась опроміненню;
- при цьому пацієнта турбуватиме печіння та свербіж шкіри;
- шкіра починає лущитися, виникає вторинна пігментація;
- в місці розчухів приєднується вторинна інфекція у вигляді гнійних пухирців;
- в тяжких випадках розвивається також задишка, порушення гемодинаміки, бронхоспазм.
Інтенсивність цих прояві зменшується після припинення контакту з ультрафіолетом та після прийому протиалергічних засобів.
Як лікувати фотодерматоз?
Повністю закритися від оточуючого світу і не виходити назовні – нереально. Тому наші лікарі дерматологи допоможуть зробити ваші зустрічі з сонечком максимально безпечними та нетравматичними!
Суть лікування фото дерматозу полягає у зовнішньому захисті шкіри (правильно підібрана доглядова косметика, SPF, топічні мазі на основі кортикостероїдів) та системному лікуванні (пригніченні аутоімунного процесу та досягненні стійкої ремісії).
Наша мета – запобігти появі висипу та вторинних змін на шкірі, надати повноцінну допомогу при наявних змінах для якісного загоєння шкіри, не допустити приєднання інфекції. Тому часто до процесу лікування ми долучаємо лікарів суміжних спеціальностей.
Успіх результату залежить від збалансованої роботи команди «лікар + пацієнт». Ми гарантуємо якісні індивідуальні призначення, опираючись на рекомендації світових протоколів.
Сяюча здорова шкіра – запорука якісного лікування та дбайливого ставлення до себе! Обирайте найкращих!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ