Графік роботи МЦ:
пн-пт з 8:00-19:00, сб 9:00-17:00, нд 9:00-15:00
Розклад кол-центру:
пн-пт з 8:00-20:00, сб 8:00-17:00, нд 8:00-15:00

Лікування мігрені в Вінниці

Мігренню іменується захворювання, характерною особливістю якого є сильний і специфічний головний біль. Специфіка болю полягає в тому, що вона локалізована в половині голови і супроводжується деякими іншими симптомами. Найбільш показові з них - світлобоязнь, сльозотеча, нудота і блювота. Крім того, пацієнт відчуває оніміння кінцівок, порушення зору, до цього додається нечіткість вимови.

Причини виникнення мігрені 

Серед фахівців відсутня єдина думка стосовно причин виникнення і механізмів прояву мігрені. Однак не викликає сумнів, що в цьому процесі бере участь трійчастий нерв, а також порушення серотонінового обміну, які відбуваються в центральній нервовій системі. Ще одна доведена причина має спадковий характер: захворювання передається по жіночій лінії. Виникненню мігрені сприяють так звані супутні чинники, які для зручності можна розділити на чотири групи:

  • чинники зовнішньої дії (перепади атмосферного тиску, різкі звуки, задушливі приміщення і тому подібне);

  • чинники фізіологічного походження (стомлюваність, проблеми зі сном);

  • психологічні чинники (перевантаження і стреси);

  • харчові чинники (речовина тірамін, яка  присутня у багатьох продуктах, може провокувати мігрень).

Симптоми мігрені 

Основна ознака мігрені - це сильний головний біль, що супроводжується пульсацією. Як вже говорилося вище, біль охоплює якусь частину голови (найчастіше сегмент лоба-скроні). Разом з цим можна виділити ще декілька характерних симптомів:

  • підвищена дратівливість;

  • проблеми з апетитом, нудота;

  • млявість, сонливість;

  • гіперчутливість до різних звуків, запахів, смаків. 

Діагностика та лікування мігрені 

Діагностика мігрені ґрунтується на опитуваннях пацієнтів та їх оглядах. Характерний головний біль - дуже вагома причина для постановки саме такого діагнозу. Проте головні болі все ж можуть мати різні причини, тому, щоб не було сумнівів, застосовують додаткові обстеження. Наприклад, фахівець може призначити МРТ шийного відділу хребта або головного мозку. Використовують також ультразвукову доплерографію. У разі потреби призначають консультацію лікарів інших спеціальностей, зокрема, окулістів.

Необхідно розуміти, що лікування мігрені - процес досить тривалий і непростий. Для локалізації больових відчуттів можуть застосовуватися нестероїдні протизапальні засоби. Якщо вони допомагають недостатньо, вдаються до спеціальних препаратів - т.з. триптанів. Окрім лікування безпосередньо нападів мігрені є необхідність задіяти профілактичні методи. З цією метою пацієнтам пропонуються антиконвульсанти, антидепресанти, а також бета-блокатори.

Харчовий раціон при мігрені 

Мігрень зобов'язує пацієнтів пристосовувати до лікування свій харчовий раціон. Наприклад, існує значна кількість небажаних продуктів. Серед них:

  • витримані сири;

  • жирна свинина;

  • різна копченина;

  • горіхи і бобові;

  • цитрусові. 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.89, голосів: 55 )

відгуки




Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом