Лікування ішемічної хвороби серця в Вінниці

Ішемічна хвороба серця (або ІХС) – це захворювання, при якому відбувається ураження коронарних артерій і як наслідок – серцевий м'яз недоотримує необхідну кількість кисню. ІХС має кілька форм, найбільш відомі з яких інфаркт міокарда та стенокардія.

Причини виникнення ішемічної хвороби серця

Ішемічна хвороба серця розвивається внаслідок процесу накопичення холестерину. Холестерин накопичується у стінці артерії та призводить до формування атеросклеротичних бляшок, тобто виникає атеросклероз коронарних артерій. Наявність цієї патології є маркером для подальшого розвитку ІХС.

Разом з тим існує чимало факторів, що також сприяють звуженню коронарних судин, що, у свою чергу, дає поштовх виникненню ішемічної хвороби серця. Ці фактори можна поділити на кілька груп:

  • вікові чи біологічні причини, найбільш уразливі перед ІХС люди старші 65 років, крім того, у чоловіків захворювання зустрічається частіше, ніж у жінок;

  • генетична схильність;

  • фізіологічні фактори - у людей, які страждають на цукровий діабет, гіподинамію, гіпертонію або ожиріння, ризик захворіти на ішемічну хворобу серця вищий;

  • схильність до шкідливих звичок (переїдання, куріння, вживання алкоголю тощо).

Симптоми ІХС

Ішемічна хвороба серця має досить виражену симптоматику. Назвемо основні прояви ІХС:

  • біль у ділянці грудини з супутньою іррадіацією (тобто реакцією нервової системи) у плече, ліву руку, нижню щелепу;

  • відчуття аритмії у роботі серця;

  • біль у серці різних видів (такий що давить, задушливий, пекучий) та інтенсивності;

  • набряки кінцівок, задишка.

У стані спокою біль припиняється без прийому медикаментів. Характерна особливість патології – ефективна дія нітрогліцерину.

Діагностика ішемічної хвороби серця

Як у будь-якій діагностиці, фахівцю важливо зібрати анамнез захворювання, визначити фактори, що сприяють виникненню та розвитку ІХС. Це означає отримати всю необхідну інформацію про супутні хвороби, медикаменти, які вживає пацієнт, фізичні навантаження та стреси.

Обов'язкова складова діагностики ІХС – електрокардіограма. Крім неї лікар може направити на коронароангіографію (дослідження судин серця), тести на тропоніни (показують, наскільки пошкоджений міокард) та ехо-кардіоскопію. Паралельно здійснюється лабораторна діагностика.

Лікування ІХС у медичному центрі «Оксфорд Медікал»

Основна мета лікування ішемічної хвороби серця – це відновлення оптимального кровопостачання міокарда. Ціль може досягатися як медикаментозними (терапевтичними) так і хірургічними засобами. Медикаменти призначаються за відомою формулою А-В-С, де А – це антиагреганти, В – бета-адреноблокатори, а – препарати-статини. Крім того, важлива роль приділяється способу життя пацієнта, його харчуванню, корекції маси тіла, відмові від шкідливих звичок.

Існує також значна кількість хірургічних методів лікування, найбільш відомі з яких аортокоронарне шунтування та стентування коронарних артерій.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.86, голосів: 57 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Лікар кардіолог : Пейко Крістіна Яківна
Пейко Крістіна Яківна Лікар кардіолог
Лікар кардіолог : Пейко Крістіна Яківна
Пейко Крістіна Яківна Лікар кардіолог

вул.Пирогова,34в;

інформація про лікаря

У 2018 році закінчила Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова. Отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Лікувальна справа», здобула кваліфікацію лікаря.

З 2018 по 2020 рр. проходила інтернатуру на базі кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова та міської клінічної лікарні No1 м. Вінниці. Атестувалась за спеціальністю «Внутрішні хвороби», здобула кваліфікацію лікаря-спеціаліста.

У 2020 р. (серпень-листопад) проходила курс спеціалізації за напрямом «Кардіологія» в Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, здобула кваліфікацію лікаря-кардіолога.

У 2021 р. (вересень-грудень) проходила курс спеціалізації за напрямом «Функціональна діагностика» у Вінницькому національному медичному університеті, здобула кваліфікацію лікаря функціональної діагностики.

У 2022 р. (квітень-червень) проходила курс спеціалізації за напрямом «Ультразвукова діагностика» у Вінницькому національному медичному університеті, здобула кваліфікацію лікаря ультразвукової діагностики.

З січня 2021 року працює лікарем кардіологом палати інтенсивної терапії та з червня 2023 року - лікарем функціональної діагностики кардіологічного відділення для хворих з порушенням ритму та провідності Вінницького регіонального клінічного лікувально- діагностичного центру серцево-судинної патології

Спеціалізація

Займається веденням пацієнтів із:

- перенесеним інфарктом міокарда

- аритміями (екстрасистолією, фібриляцією та тріпотінням передсердь, шлуночковими та суправентрикулярними тахікардіям і т. д.)

- серцевою недостатністю

- стенокардією

- гіпертонічною хворобою, частими гіпертонічними кризами

- міокардитами

- кардіоміопатіями

Виконує діагностичні дослідження:

- Електрокардіографія

- Ультразвукове дослідження серця

- Холтерівське моніторування ЕКГ та артеріального тиску

Проводить передопераційні та профілактичні огляди з метою виявлення та корекції серцево-судинних ризиків.

показати повний текст
Лікар кардіолог: Теліга Вікторія Русланівна

інформація про лікаря

Освіта та професійна підготовка:

Здобула вищу медичну освіту у Вінницькому національному медичному університеті ім. М. І. Пирогова, який закінчила у 2022 році за спеціальністю «Лікувальна справа».

У 2022–2024 роках проходила інтернатуру за спеціальністю «Внутрішні хвороби» на базі КНП «ВОКЛ ім. М. І. Пирогова».

З 2024 року навчається на спеціалізації з кардіології при цьому ж закладі.

Постійно бере участь у професійних медичних конференціях, слідкує за сучасними рекомендаціями та клінічними протоколами у сфері кардіології.

Професійна діяльність:

Проводить первинні та повторні консультації пацієнтів із серцево-судинною патологією, здійснює комплексну діагностику та підбір лікування. Застосовує сучасні підходи до оцінки стану пацієнта, включаючи аналіз результатів лабораторних та інструментальних досліджень. Дотримується доказового підходу в медицині, забезпечуючи пацієнтам ефективну та безпечну допомогу з урахуванням індивідуальних потреб.

Показання для звернення до кардіолога:

 • біль або дискомфорт у ділянці серця;

 • задишка (у спокої або при навантаженні);

 • нестабільний артеріальний тиск;

 • перебої в роботі серця (аритмії, екстрасистолія);

 • головокружіння, запаморочення;

 • набряки нижніх кінцівок;

 • підвищена втомлюваність, загальна слабкість;

 • головний біль, шум у вухах, «мушки» перед очима;

 • відчуття нестачі повітря вночі або після пробудження.

Напрямки роботи лікаря:

 • встановлення клінічного діагнозу на основі аналізу скарг, анамнезу та результатів обстежень;

 • інтерпретація ЕКГ, УЗД серця, лабораторних показників;

 • розробка індивідуального плану лікування згідно з сучасними стандартами;

 • надання рекомендацій щодо зміни способу життя, харчування та профілактики серцево-судинних захворювань.

показати повний текст

відгуки




Людмила 27-05-2024 У вашій клініці проходила обстеження і лікування моя мама, її стан покращився після візиту до клініки у м.Вінниця. Тому хочу подякувати лікарю у якого вона була на візиті Заверюха Андрій Кирилович, за чудово підібране лікування. Також дівчаткам-адміністраторам Галині, Юлії ,Марині, Тоні, Лесі та Яні, дівчатка завжди привітні, усміхнені та професійно кваліфіковані!!!

відділення: Кардіологія

Вікторія 09-08-2021 Зверталась до Інни Олександрівни стосовно проблем з серцем. Лікар призначив курс лікування, який мені допоміг. Раджу Інну Олександрівну усім.

відділення: Кардіологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом