Біль, порушення сечопуску, численні ускладнення стають супутниками пацієнтів із урологічними захворюваннями. Займатися самолікуванням чи звернутися до лікаря – вибір за пацієнтом. Спеціалісти медичного центру «Оксфорд Медікал» пропонують сучасні методи лікування урологічної патології, зокрема сечокам’яної хвороби.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Сечокам’яна хвороба – це патологічний стан, що характеризується формуванням конкрементів у нирковій мисці, які можуть пошкоджувати структуру органу і призводити до порушення відтоку сечі. СКХ часто призводить до гідронефрозу, ниркової коліки, пошкодження сечоводів та уретри.
Причини розвитку сечокам’яної хвороби
Походження конкременту у нирці залежить від того, яка саме літогенна речовина в сечі перевищує норму. Патогенез розвитку сечокам’яної хвороби складається з 2 головних ланок: застій сечі і висока концентрація літогенної речовини, що пов’язано із змінами на рівні метаболізму.
Лікарі урологи звертають увагу на наступні причини:
- запальні захворювання нирок, що призводять до порушення фільтрації та секреції сечі;
- високий рівень сечової кислоти, фосфалатів, оксалатів та інших літогенів;
- дегідратація, недостатній прийом води;
- порушення обміну кальцію;
- виразкова хвороба шлунку;
- порушення всмоктування в товстій кишці;
- інфекційні захворювання сечовидільної системи;
- прийом ліків, що впливають на обмін речовин.
Проблема може з’явитися у будь-якому віці, незважаючи на стать пацієнта.
Клінічні прояви сечокам’яної хвороби
На перших стадіях конкременти діагностуються виключно випадково під час планового обстеження черевної порожнини та заочеревинного простору. Починається захворювання із синдрому мікронефролітіазу – дрібні конкременти, які не супроводжуються клінічними проявами. При формуванні конкрементів більших розмірів виникають ознаки застою сечі, помірний ниючий біль у попереку, ріжучий біль в уретрі під час сечопуску.
При передислокації конкремента з нирки до сечовода із подразненням останнього виникає гострий стан – ниркова коліка. Пацієнт скаржиться на різкий біль у попереку, паху, гостру затримку сечі, спазм. Біль може викликати ознаки шоку: зниження артеріального тиску, холодний піт, переляк, прискорений пульс, втрата свідомості.
При травмуванні конкрементом сечовода, стінки сечового міхура чи уретри виникає гострий біль та поява крові в сечі.
При наростанні явищ ниркової коліки необхідно в ургентному порядку звернутися до лікаря!
Діагностика та лікування сечокам’яної хвороби
Сучасні методи діагностики дозволяють виявити проблему ще на стадії її розвитку. Наші урологи призначають індивідуальне комплексне обстеження, в залежності від анамнезу пацієнта, спадкових факторів ризику, наявності супутніх захворювань.
Діагностика сечокам’яної хвороби передбачає візуалізацію вогнища патології і визначення лабораторних показників:
- УЗД нирок, сечового міхура – дозволяє визначити розташування конкремента, кількість та розміри конкрементів.
- Екскреторна урографія – рентгенологічне обстеження, яке візуалізує шлях виведення контрасту та наявність перешкод (конкрементів) на рівні сечоводу і тд.
- КТ органів черевної порожнини та заочеревинного простору.
- Загальний аналіз сечі.
- Біохімічне дослідження крові.
- Загальний аналіз крові.
Курс лікування формується в залежності від рівня розташування конкременту, його розмірів, загального стану пацієнта, супутніх ускладнень.
Спеціалісти медичного центру «Оксфорд Медікал» гарантують індивідуальний підхід до пацієнта та лікування із дотриманням провідних клінічних настанов. Сьогодні – найкращий день, щоб подбати про себе!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ