Біль та різі при сечопуску, поява крові у сечі, гарячка та загальне недомагання – ці симптоми свідчать про високі ризики інфекції сечовидільних шляхів! Медичний центр «Оксфорд Медікал» у Вінниці пропонує професійне лікування – якісно та анонімно!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Інфекційні захворювання включають запальне ураження сечового міхура і сечівника умовно-патогеннною і специфічною флорою, в перерахунку захворюваності жінок і чоловіків складають 9:1.
Чому жінки частіше звертаються із інфекціями сечовивідних шляхів?
Інфекційні захворювання виникають внаслідок проникнення та активної життєдіяльності патогенних збудників. Найчастіше цими збудниками виступають умовно-патогенні бактерії, які в мізерних кількостях можуть в нормі зустрічатися у мазку. Інколи причинами стають специфічні сечостатеві інфекції, які передаються контактно від іншої людини.
Природою так влаштовано, що анатомічно жінки більш сприйнятливі до інфекцій. Це підтверджують наступні причини:
- анатомія сечівника – короткий і широкий (коли в чоловіків довгий і вузький, частіше очищується сечею), що є ідеальним місцем проходження для збудників інфекцій, особливо при купанні у спільних басейнах, природних водоймах;
- інвазія збудника під час статевого акту, коли при активних рухах флора від піхви переноситься до входу у сечівник (посткоїтальний цистит);
- кров’янисті виділення на засобах індивідуальної гігієни та на білизні у перші дні циклу є ідеальним середовищем для розмноження патогенної флори та її поширення;
- тренд на білизну бікіні, яка робить місток для кишкової палички від прямої кишки до піхви і сечівника.
Головна причина інфекції, нагадуємо, - це збудник. А спровокувати активний процес можуть переохолодження, прийом деяких ліків, стрес, гормональні зміни, променеве навантаження, хіміотерапія та ін.
Симптоми інфекцій сечовивідних шляхів у жінок
Клінічні прояви інфекційного запалення сечовивідних шляхів у жінок можна поділити на такі категорії:
- розлади сечопуску: частий сечопуск дрібними порціями сечі, нічні позиви до сечопуску;
- больовий синдром: біль внизу живота при повному сечовому міхурі, гострий біль під час/наприкінці сечопуску;
- зміни у сечі: поява осаду в сечі, мутна сеча, кров у сечі, неприємний гнійний запах сечі;
- загальна інтоксикація: помірне підвищення температури, загальна слабкість та втома;
- емоційна нестабільність, дратівливість та безсоння внаслідок частого нічного сечопуску.
Інфекції сечовивідних шляхів небезпечні подальшим розвитком нетримання сечі, а також висхідним потраплянням інфекції до нирок та розвитком пієлонефриту.
Діагностика та лікування інфекцій сечовивідних шляхів
Для встановлення наявності інфекції і визначення типу збудника, рекомендовано проведення загального клінічного аналізу сечі, а також бактеріального посіву сечі із антибіотикограмою. Також лікарю необхідно візуально оцінити стан сечового міхура, об’єм залишкової сечі, товщину стінок міхура (УЗД обстеження). Жінкам також рекомендовано для виключення запальних захворювань статевих органів пройти огляд у лікаря гінеколога і здати мазки з піхви та уретри.
Інфекції сечовивідних шляхів повноцінно лікуються консервативним шляхом: антибіотикотерпія, протизапальні засоби та спазмолітики, місцеві ванночки з уросептиками та заспокійливими відварами. Курс лікування формує лікарі уролог часто у співдружності із гінекологом. Саме комплексний та індивідуальний підхід стане запорукою швидкого одужання пацієнтки.
Медичний центр «Оксфорд Медікал» піклується про ваше здоров’я! Запишіться на прийом сьогодні, щоб бути здоровим вже завтра!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ