Графік роботи МЦ:
пн-пт з 8:00-19:00, сб 9:00-17:00, нд 9:00-15:00
Розклад кол-центру:
пн-пт з 8:00-20:00, сб 8:00-17:00, нд 8:00-15:00

Лікування подагри в Вінниці

Описана ще Гіппократом більше 25 століть тому подагра є системним хронічним ревматичним захворюванням, яке розвивається у зв'язку з підвищеним вмістом у крові сечової кислоти. Кристали цієї кислоти відкладаються в м'яких тканинах, утворюючи вузли або тофуси (тому подагру іменують ще тофусним захворюванням). Хвороба проявляється у вигляді ревматичних патологій, проте слід зазначити, що небезпечним чинником для здоров'я і навіть життя пацієнта при подагрі є ураження нирок.

Причини виникнення подагри 

Сучасна медицина вбачає причини виникнення подагри у способі життя пацієнтів. Це в першу чергу раціон, в якому переважають м'ясопродукти, копченості, газовані напої, жирна риба - тобто увесь набір, що сприяє підвищенню рівня сечової кислоти. Сюди ж слід додати надмірне вживання алкоголю і стреси. Серед інших причин можна виділити:

  • прийом певних лікарських препаратів (циклоспорину, аспірину, гідрохлортіазиду);

  • трансплантація органів в результаті хірургічного втручання;

  • отруєння (зокрема, отруєння свинцем);

  • наявність різних захворювань, які сприяють розвитку подагри (цукровий діабет, ниркова недостатність, псоріаз, артеріальна гіпертензія та ін.);

  • емоційна перевтома.

Симптоми подагри 

В 17 столітті англійський лікар Томас Сайденхем, описуючи біль при подагрі, порівнював його з пресом, який стискає кінцівки. Дійсно, основний симптом цього захворювання - різкий і сильний біль, що виникає в суглобі великого пальця на нозі, як правило в нічний час. Існують ще декілька ознак подагри:

  • набряк і обмежена рухливість суглоба;

  • підвищення температури, гіпертермія шкіри;

  • вірогідність появи тофусів. 

Підступність подагри проявляється в тому, що артритні процеси вражають інші суглоби, а також сечовивідні шляхи і нирки. До речі, вже згадані тофуси локалізуються в найрізноманітніших місцях: ліктьових суглобах, ахіллових сухожиллях, вушних раковинах і тому подібне

Діагностика та лікування подагри 

Діагностика подагри має на меті цикл обстежень, з яких слід відзначити клінічний і біохімічний аналіз крові, аналіз сечі, дослідження сіновіальної рідини (клітинний склад, мікроскопія) а також УЗД нирок і рентгенографія суглобів.

Головним завданням лікувального процесу при подагрі є стабілізація в крові рівня сечової кислоти, а також зменшення кількості тофусів. З цією метою практикується комбінаторний підхід: поєднання фармакологічних і нефармакологічних методів. Фахівець враховує усі чинники: фазу захворювання, наявність супутніх хвороб, ризик гіперурикемії (високий рівень сечової кислоти в крові). Важлива обставина лікування подагри - зміна способу життя пацієнта, дотримання дієти, зниження споживання деяких видів продуктів і алкоголю.

Щоб позбавитися від гострого нападу подагри, застосовуються нестероїдні протизапальні препарати. Крім того, можливе введення безпосередньо в суглоб певних стероїдів (сіновіальна рідина при цьому видаляється).

Що не рекомендується вживати при подагрі

При подагрі пацієнтові протипоказані:

  • кондитерські вироби, в яких міститься жирний крем;

  • жирні мясо- і рибопродукти, бульйони;

  • деякі овочі (редиска, салат, щавель);

  • копченості, шоколад, какао і кава;

  • гриби та бобові. 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.97, голосів: 36 )

відгуки




Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом