Графік роботи МЦ:
пн-пт з 8:00-19:00, сб 9:00-17:00, нд 9:00-15:00
Розклад кол-центру:
пн-пт з 8:00-20:00, сб 8:00-17:00, нд 8:00-15:00

Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Вакцинація проти вірусу папіломи людини

На сьогоднішній день важко знайти людину, яка б не чула про папіломавірусну інфекцію та про її зв’язок з вірогідністю розвитку рака шийки матки.

Вірус папіломи людини — ВПЛ — це досить «хитрий» збудник. Різні типи (штами) віруса здатні викликати пошкодження різних тканин але в будь-якому випадку це буде стосуватися шкіри або слизової оболонки. Приміром звичайні бородавки — це також результат дії папіломавірусу. Інші його різновиди здатні викликати розростання слизової оболонки на зовнішніх статевих органах та у піхві або появу дисплазії вульви, піхви чи шийки матки, яка цілком може прогресувати до передракового стану і злоякісного ураження.

У чоловіків ВПЛ-інфекція найчастіше проявляється у вигляді кондиломатозу статевих органів.

В осіб будь-якої статі можливе ураження анальногоканала та перианальної ділянки, що асоціюється не тільки с розростанням кондилом, а і з пухлинними захворюваннями.

З-посеред штамів ВПЛ виділяють групу високого онкогенного ризику. Це означає, що зараження саме цими штамами частіше за все асоціюється с розвитком злоякісних новоутворень.

Попередити зараження ВПЛ-інфекцією практично неможливо: навіть використання презерватива не дає 100% захисту, адже контакт шкіри (а частково — і слизових) зберігається. На щастя, вихід все ж таки є: попередити інфікування деякими різновидами ВПЛ сьогодні цілком можливо. Достатньо всього-навсього пройти вакцинацію проти ВПЛ і значно знизити ризик розвитку рака шийки матки (який, до речі, останнім часом значно «помолодшав» і не є дуже великою рідкістю навіть у віці 25-30 років).

В наш час вакцинацію проти ВПЛ включено в Національний календар щеплень багатьох країн — як у Європі, так і у Пінічній та Південній Америці. Оскільки жодного препарату з доведеною противірусною активністю стосовно ВПЛ на сьогоднішній день не існує, то вакцинація — це єдиний шлях хоча б трохи захиститись від страшної хвороби.

Зареєстровані в Україні вакцини проти ВПЛ «Гардасіл» та «Церварікс» захищають проти найбільш високоонкогенних типів вірусу. Більше того, є окремі дані зарубіжних лікарів, які дозволяють впевнено говорити про користь вакцинації навіть у випадку присутньої ВПЛ-інфекції. В деяких країнах світу ці вакцини офіційно використовуються не тільки у дівчат та жінок, а і у чоловіків, адже саме вони найчастіше розносять вірус.

Для того, щоб максимально знизити ризик розвитку рака шийки матки, необхідно просто звернутися до гінеколога та пройти звичайний огляд з ПАП-тестом. Звичайно, що це стосується лише жінок, які вже живуть статевим життям. Для вакцинації підлітків необхідним є лише звичйний огляд педіатра або сімейного лікаря (як перед введенням будь-якої іншої вакцини).

За умови відсутності патологічних змін на шийці матки перевіряти наявність ВПЛ в організмі не обов’язково.


( Рейтинг: 4.71, голосів: 28 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом