З гемороєм після пологів зіштовхується кожна друга жінка, але йти до лікаря не поспішає. Дискомфорт, свербіж, випадання гемороїдальних вузлів, кров під час випорожнень– жінка ладна терпіти, тільки щоб не йти на прийом до лікаря проктолога. Вона думає що саме пройде, допоможуть аптечні препарати чи народні методи. Однак ніхто не розповідає жінкам про небезпеку, яку приховує дана хвороба. Часті кровотечі при дефекації з часом можуть призвести до анемії не тільки у матері, а й у дитини, яку вигодовує жінка. Але чи варто терпіти і страждати? Потрібно насолоджуватися материнством. Існує міф, що під час годування груддю лікувати геморой іншими методами, окрім народних не можна. Сучасна медицина може допомогти молодій матері вилікувати геморой не перериваючи годування і без шкоди для здоров’я дитини.
За словами лікаря-проктолога медичного центру «Оксфорд Медікал» Морозова Сергія Володимировича молоді мами, які приходять на прийом з такою делікатною проблемою після лікування дякують лікарю і нарікають на те що довго страждали, бо боялись візиту до проктолога, а насправді нічого страшного в відвідуванні лікаря і лікуванні немає.
Найпростіший, але ефективний спосіб профілактики та лікування геморою на початковій стадії при вагітності та годуванні груддю це правильна дієта. Потрібно скорегувати дієту - додати хліб з борошна грубого помелу, одноденні кисломолочні продукти, буряк, пити 1,5-2 л рідини в день (якщо немає набряків).
Потрібно більше рухатися, не довго сидіти і лежати в незручних позах, не піднімати важких предметів, займатися гімнастикою чи йогою для вагітних та молодих мам. Це укріпить м’язи тазового дна і зменшить ймовірність розвитку гемороїдальних шишок.
Жінкам, які мають 2-3 стадію хвороби, показані малоінвазивні методи лікуваня (без використання скальпеля) наприклад:
Однак враховуючи особливості лактаційного періоду ідеальним методом лікування буде лігування латексними кільцями. Принцип процедури досить простий. За допомогою спеціального інструменту - лігатора на основу гемороїдального вузла надівається спеціальне латексне кільце, в наслідок чого припиняється кровопостачання цього вузла, який потім самостійно відмирає і відторгається. Процедура лігування практично безболісна та не потребує спеціальної підготовки чи анастезії і тому підходить жінкам, які годують дитину груддю. Процедура триває приблизно 10-15 хвилин!
Ви можете зайти в медичний центр під час денної прогулянки з дитиною, зробити процедуру і одразу повернутися до звичних справ.
Пам’ятайте! Метод лікування підбирається лікарем-проктологом, тому що тільки він може оцінити існуючі ризики та дійсну причину розвитку геморою.
Будьте здоровими і насолоджуйтесь материнством!
Опубликовано: 29.03.2016
Обновлено: 29.03.2019
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом