Геморой - захворювання делікатне і більшість не поспішає звертатися за допомогою до лікаря. Напевно, тому в свідомості багатьох із нас багато міфів про даний недуг, які не відповідають дійсності. Час від них позбавлятися!
Сьогодні міфи про геморой буде розвінчувати лікар хірург проктолог медичного центру «Оксфорд Медікал Вінниця» Гуменюк В’ячеслав Васильович.
1-й: геморой виникає через те, що людина багато сидить
Це досить хибна думка, адже хвороба виникає зовсім не тому, що людина довго сидить. Гемороїдальні шишки з'являються через неправильні пози або тривале перебування в тій чи іншій позі що призводить до порушення венозного кровотіку у венах, розташованих близько прямої кишки. Саме це спричиняє розвиток геморою.
2-й: кровотеча при геморої неминуча
Ні, кровотеча при геморої присутня далеко не завжди. Вона зявляється тільки при наявності внутрішніх гемороїдальних вузлів. При зовнішніх вузлах кровотеча буває вкрай рідко.
3-й: болі в анальному отворі характерні тільки для геморою
Ні, біль в анальному отворі не завжди ознака геморою. Причинами болю можуть бути анальні тріщини, поліпи, рак прямої кишки, гельмінти, запор, запальні процеси, захворювання хребта. Тільки лікар проктолог може визначити істинну причину болі.
4-й: огляд лікаря проктолога при геморої може викликати сильні болі
Навіть такі види огляду, як аноскопія та ректороманоскопія, не спричиняють біль, не говорячи вже про пальпацію. Огляд може викликати біль коли є анальні тріщини, надриви шкіри ануса або ж випадання гемороїдальних вузлів, які перетискаються анальним кільцем чи запальні захворювання прямої кишки. В таких випадках для огляду використовується спеціальний засіб із анестетиком або, за потреби, місцеве знеболення.
5-й: Геморой на ранній стадії можна вилікувати мазями і примочками
Безумовно, ніхто не може вам заборонити використовувати народні методи в лікуванні захворювань прямої кишки. Однак пам'ятайте, що використання різноманітних місцевих засобів в кращому випадку допоможе вам лише зняти симптоми захворювання, а в гіршому - призведе до поглиблення хвороби і необхідності термінового хірургічного втручання.
6-й: геморой може перетворитися в рак
Геморой не може спровокувати розвиток раку товстої або прямої кишки. Однак симптоми можуть бути схожими на рак прямої кишки, тому, необхідно зверніться до лікаря проктолога, якщо з’явилися такі симптоми: кров в калі, кровотечі з анального отвору, а також ректальний біль.
7-й: тільки літні люди можуть страждати на геморой
У більшості людей похилого віку стінки вен стають слабкішими, вони розтягуються, і робляться більш піддатливими до розвитку геморою.
Однак збільшення навантаженя на анальну зону через погані звички при дефекації (наприклад, читання в туалеті або сильні потуги), підняття тяжких предметів, відсутність фізичних вправ, погане харчування, довге сидіння або стояння в будь-якому віці можуть привести до геморою.
8-й: від геморою, крім як за допомогою операції, вилікуватися не можна
На сьогоднішній день існують такі методи лікування геморою: доплерівська дезартерізація, лігування латексними кільцями, радіохвильова хірургія, інфрачервона коагуляція. За допомогою цих методів можна швидко та безболісно вилікуватися від хвороби не втрачаючи на тривалий час працездатності.
9-й: геморой не можна лікувати під час грудного вигодовування
Ні, лікувати геморой в період грудного вигодовування можна й потрібно. Сучасні методики дозволяють здійснювати маніпуляції по видаленню геморою в такий делікатний період без шкоди для здоров’я дитини.
Лікарі проктологи вважають, що 70% жителів планети мають гемороїдальні симптомами. Однак запорукою успішного лікування геморою є своєчасне звернення до лікаря.
Опубликовано: 25.02.2016
Обновлено: 29.03.2019
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом