Шукаємо лікаря мамолога!
Діагноз «мастопатія» є досить поширеним. Річ у тому, що цим терміном іменують декілька видів патології:
фібріозно-кістозна мастопатія. При пальпації грудей в цьому випадку можна визначити невеликі болючі утворення округлої форми;
при дифузній мастопатії відчуваються болі і тяжкість в грудях;
вузлова мастопатія проявляється вузловими утвореннями; при цьому больових відчуттів не виникає.
Таким чином, мастопатією називається поява ущільнень в грудях під впливом розростання тканин молочної залози. І хоча такі ущільнення мають доброякісну природу, до мастопатії треба ставитись з усією серйозністю, оскільки ризик виникнення онкологічних захворювань підвищується.
У повному обсязі причини виникнення патології не встановлені. Проте не викликає сумніву зв'язок захворювання з дисбалансом гормонів, що регулюють ріст і функціонування молочних залоз. Зокрема, сприяти появі мастопатії здатний пролактин, який продовжує виділятися після періоду грудного вигодовування. Перелік вірогідних причин виникнення мастопатії значний і різноманітний. Серед них:
різні захворювання статевої системи;
занадто короткий або, навпаки, тривалий період грудного вигодовування, а також відмова від нього;
кіста молочної залози;
генетична схильність;
захворювання щитовидної залози, печінки і цукровий діабет;
неправильний прийом гормональних препаратів;
травми молочних залоз.
Практично усі симптоми мастопатії пацієнтка може помітити самостійно і в цьому випадку звернутися до фахівця - мамолога. Серед таких симптомів:
збільшення і набряк молочної залози;
ниючі та тупі больові відчуття в ділянці грудей;
ущільнення біля молочних залоз;
збільшення лімфовузлів.
Якісна діагностика - це важлива запорука вірно поставленого діагнозу і подальшого лікування. Починати її треба з самостійного огляду і пальпації. При виявленні приведених вище симптомів слід продовжити діагностичні процедури у фахівця. Діагностика лікаря - мамолога складається з пальпації молочних залоз та їх ультразвукового дослідження (мамографії), аналізу рівня певних гормонів в організмі. Іноді, у разі виявлення вузлів, призначається біопсія.
При діагностичному дослідженні мамолог може звертатися за консультацією до лікарів інших спеціальностей, наприклад, ендокринологів
Існує два основні методи лікування мастопатії - терапевтичний і хірургічний. Терапія базується на медикаментозному курсі, який підбирається індивідуально, в залежності від особливостей організму пацієнтки. Він містить:
усунення причин, які викликали мастопатію;
нормалізацію обміну речовин;
корекцію рівня пролактину.
Лікар може призначити вітамінні комплекси, протизапальні, сечогінні препарати, седативні засоби.
Фахівці медичного центру «Оксфорд Медікал Вінниця» мають усі необхідні знання і навички, працюють на сучасній апаратурі.
Профілактика мастопатії основана на регулярному самообстеженні та відвідуванні мамолога. Крім того, рекомендується уникати стресів, збалансувати харчування, обмежити вживання міцної кави і чаю.
відділення: Мамологія
відділення: Мамологія
відділення: Мамологія
відділення: Мамологія
відділення: Мамологія
Акції
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом